Siahli si na dno síl, na lepšiu pozíciu to nestačilo. Slovenský mix potiahla vyššie Remeňová

Sturla Holm Lägreid.
Sturla Holm Lägreid. (Autor: TASR/TT News Agency via AP)
Sportnet, TASR|25. nov 2023 o 13:13 (aktualizované 25. nov 2023 o 15:19)

Prvé preteky ovládlo Švédsko.

Svetový pohár v biatlone - Östersund

Mix štafeta jednotlivcov

1.

Švédsko

S. Samuelsson, H. Oebergová

37:46,9 m

2.

Nórsko

S. H. Lägreid, J. Arnekleiv

+ 13,8 s

3.

Francúzsko

Fa. Claude, J. Simon

+ 42,2 s

17.

Slovensko

T. Sklenárik, M. Remeňová

+ 2:50,2 m

ÖSTERSUND. Slovenská dvojica Tomáš Sklenárik a Mária Remeňová obsadila v úvodných pretekoch Svetového pohára v biatlone vo švédskom Östersunde 17. miesto.

FOTO: Momentky z mix štafety dvojíc

Norway's Sturla Holm Lægreid leads Italy's Lukas Hofer, left,  and Switzerland's Niklas Hartweg during the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Athletes on the shooting range  the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Sturla Holm Laegreid of Norway in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Justus Strelow of Germany in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Niklas Hartweg of Switzerland  in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Juni Arneklev of Norway  in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Deedra Irwin of the United States in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Artem Tyshchenko of Ukraine in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Deedra Irwi of the United States in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)
Deedra Irwi of the United States in action during the warm up before the Single Mixed Relay event of the IBU World Cup Biathlon in Ostersund, Sweden, Saturday, Nov. 25, 2023. (Anders Wiklund/TT News Agency via AP)

Švédi ťažili z rýchleho behu, keď boli na všetkých úsekoch najrýchlejší. Strelecky však nezačali dobre a po štyroch dobíjaniach Samuelssona im po prvom úseku patrilo až 17. miesto.

Postupne sa však drali dopredu, po piatej z ôsmich streleckých položiek ich Samuelsson dostal dostal na čelo a pred seba už nikoho nepustili, keď sa Öbergová v závere s prehľadom udržala pred Nórkou Arnekleivovou.

Francúzi obsadili tretiu priečku, keď boli do polovice trate na čele, no Claude na svojom druhom úseku "zbabral" streľbu a musel ísť na dve trestné kolá.

Jeho tím klesol na koniec prvej desiatky, no obhajkyňa veľkého glóbusu Simonová parádnym záverom vytiahla Francúzov na stupne víťazov o päť sekúnd pred štvrtým Slovinskom.

Slováci zdolali sedem štafiet a s celkovou streleckou bilanciou 0+10 im patrila 17. priečka.

Sklenárik musel pri svojej premiére v mixe dvojíc dobíjať na prvom úseku na dvoch streľbách celkovo päťkrát a odovzdával na poslednom 24. mieste s viac ako minútovou stratou na vedúcich Rakúšanov.

Remeňová na druhom úseku vybielila bez dobíjania všetkých desať terčov, celkovo bola jedenásta najlepšia a posunula sa o päť priečok dopredu na 19. miesto (+1:26).

To už boli na čele Francúzi vďaka obhajkyni veľkého glóbusu Simonovej. Sklenárik na druhom úseku s bilanciou 0+2 vylepšil slovenské postavenie na 17. pozíciu, tú napokon Remeňová udržala vo fotofiniši tesne pred Rumunskom.

V sobotu bola v Östersunde ešte na programe klasická miešaná štafeta (bez slovenskej účasti) a v nedeľu sa pôjdu vytrvalostné preteky mužov a žien.

"Bolo z nás oboch cítiť pred štartom stres, keďže sme nemali za sebou predsezónne preteky, na ktorých by sme sa porovnali s konkurenciou.

Škoda Tomášovej úvodnej ležky, kde pri dobíjaniach stratil a v single mixoch sa to už potom ťažšie dobieha. Snažila som sa to nejako zlepšiť a najlepšie bolo mať čistú streľbu a bežať rýchlo.

Som rada, že sa mi to na druhom úseku podarilo a aj potom v závere. Cítila som sa veľmi dobre," uviedla M. Remeňová v rozhovore pre portál slovenskybiatlon.sk.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Siahli si na dno síl, na lepšiu pozíciu to nestačilo. Slovenský mix potiahla vyššie Remeňová