+ 2:07,5 min (0+11)

22.

Slovensko

+ 8:16,8 min (2+15)

ÖSTERSUND. Nórski biatlonisti zvíťazili v sobotňajšej štafete 2. kola Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Kvarteto Sivert Guttorm Bakken, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen dosiahlo čas 1:14:09,3 hodiny.

Druhé miesto obsadili so stratou 11,2 sekundy Francúzi a tretí skončili Rusi (+45,9 s). Slováci v zložení Michal Šima, Tomáš Sklenárik, Tomáš Hasilla a Matej Baloga obsadili 22. miesto so stratou 8:16,8 min.

Nórski tréneri dali v štafetách šancu na prvom úseku mladému Bakkenovi, ktorý sa im odvďačil čistou streľbou a položil základ ich víťazstva.

Po svojom úseku odovzdal na prvom mieste s tesným náskokom pred Nemeckom a Francúzskom. Na ďalších priečkach nasledovali Rusi, Česi a Ukrajinci.

T. Bö potreboval na ležke náhradný náboj a na chvíľu pred seba pustil Rusa Daniila Serochvostova, no po stojke sa opäť vrátil na čelo a svojmu bratovi odovzdal štafetu s náskokom pred Ukrajinou, Ruskom a Talianskom.

J. T. Bö strieľal bezchybne a tak mal Christiansen pred záverečným úsekom náskok 20 sekúnd pred Ruskom a až 50 pred Francúzskom. Síce musel trikrát dobíjať, no svoju úlohu zvládol a Nórov doviedol k víťazstvu.

Naopak, tú nezvládol Rus Jevgenij Latypov, ktorý prišiel na poslednú položku s takmer pol minútovým náskokom pred Quentinom Fillonom Mailletom, no musel ísť na trestné kolo a druhé miesto neudržal.

Slováci o popredné priečky nebojovali. Šima potreboval na prvom úseku štyri náhradné náboje a odovzdal na 25. mieste z 27 štafiet.

Sklenárik mal na strelnici rovnakú bilanciu a pozíciu udržal. Hasilla musel ísť na stojke na trestné kolo, no priebežne sa posunul na 22. priečku, ktorú na poslednom úseku udržal Baloga.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Úvodnú štafetu sezóny vyhrali Nóri, Slováci stratili viac než osem minút