Biatlonistky prepadli. Sympatický výkon podala najmladšia zo Sloveniek

Paulína Fialková ako jediná získal v prvom kole Svetového pohára bodovanú priečku. (Autor: slovenskybiatlon.sk)
Sportnet|2. dec 2021 o 15:40

Paulína Fialková dosiahla najhoršie umiestnenie v kariére.

BRATISLAVA. Zatiaľ veľa dôvodov na radosť slovenské biatlonistky nemali. Ani v tretích pretekoch Svetového pohára v tejto sezóne sa žiadna z nich nedostala do najlepšej tridsiatky. 

Zatiaľ sa Slovenkám nedarí bežecky ani strelecky. V rýchlostných pretekoch sestry Fialkové prepadli. Ivona minula štyri terče. Paulína až päť. Zmazať takýto rozdiel, zvlášť v šprinte, je takmer nemožné. 

Najlepšie umiestnenie dosiahla mladšia z Fialkových Ivona. S dva a polminútovou stratou dobehla na 75. mieste. 

Najmladšia Slovenka na štarte 21-ročná Mária Remeňová dobehla s jedným trestným okruhom na 82. priečke.  

Sklamaním je aj 100. priečka Paulíny Fialkovej. Je to jej najhoršie umiestnenie v kariére.

Vo štvrtok preteky dokončilo 113 biatlonistiek.

Do sobotňajších stíhacích pretekov nepostúpila žiadna zo slovenských reprezentantiek.

Tréner: Netreba robiť veľké závery 

Fialkové zatiaľ strácajú aj na súperky nielen na strelnici ale aj v behu. Ivona mala stratu na najlepší bežecký čas Elviry Öbergovej znova 1:11 minúty. Dosiahla 34. najlepší čas. Strata jej sestry bola ešte väčšia. 

Kondičný tréner sestier Fialkových Jakub Leščinský ešte pred pretekmi vravel, že v bežeckých výkonov by zatiaľ problém nevidel.

„Nerobil by som z toho veľké závery. Paula sa necítila extrémne dobre. Uvidíme, čo bude ďalej. Ivka zase splnila bežecký cieľ na 95 percent. Našim cieľom bola približne minútová strata (v bežeckom čase – pozn. red.). Ivka sa dostala na minútu jedenásť. Najbližší víkend by sme sa mohli posunúť k minúte,“ hovoril Leščinský pre slovenskybiatlon.sk.

Podľa neho už v Hochfilzene a v Annecy by mali Fialkové bežať rýchlejšie. Fialkové v minulej sezóne prekonali covid. Ochorenie ich dlho obmedzovalo a zdravotne neboli v poriadku ešte ani pri posledných štartoch uplynulej sezóny. Podľa viacerých vyšetrení však postcovidový syndróm prekonali.

Najrýchlejšia mladšia Öbergová

Skvelé výkony v úvode sezóny predvádza Lisa Theresa Hauserová. Vo štvrtok vybojovala druhé individuálne víťazstvo vo Svetovom pohári. V tejto sezóne z troch štartov až dva razy vybojovala pódiovú priečku. Obe v šprinte.

"Je to trochu bláznivé. Už minulý týždeň som mala skvelý štart do sezóny, ale vôbec som nečakala, že by som dnes mohla vyhrať," komentovala svoj triumf Rakúšanka.

Po troch pretekoch je aj na čele celkového poradia Svetového pohára.

Skvelú formu má v úvode sezóny aj Elvira Öbergová. S dvomi trestnými okruhmi dokázala odbehnúť na výbornom druhom mieste.

Za Hauserovou zaostala o 12 sekúnd. Bežecky je však spomedzi všetkých biatlonistiek najrýchlejšia. A to suverénne. Vo štvrtok bola bežecky až o 20 sekúnd rýchlejšia ako druhá Bieloruska Solová.

Najlepším výsledkom Sloveniek v tejto sezóne ostáva 39 priečka Paulíny Fialkovej z vytrvalostných pretekov. V pohári národov sú Slovenky na 19. priečke.

Druhé kolo Svetového pohára v Östersunde pokračuje cez víkend. V sobotu nastúpia ženy na stíhacie preteky (13.00), muži na štafetu (15.10). V nedeľu sú na programe štafetové preteky žien (12.35) a stíhacie preteky mužov (15.10). 

Súvisiace články