3.

Nemecko

+28,6 s

(1+5)

HOCHFILZEN. Nórski biatlonisti zvíťazili v sobotňajšej štafete Svetového pohára.

Kvarteto Sturla Holm Lägreid, Filip Fjeld Andersen, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen dosiahlo v rakúskom Hochfilzene čas 1:18:02,6 min.

Druhé miesto obsadili so stratou 20,0 sekundy Švédi a tretí skončili Nemci (+28,6).

Nóri stratili vedenia iba po druhej streľbe Andersena, ktorý odovzdal štafetu na treťom mieste so stratou 5,5 sekundy na vedúcich Talianov. Bö opäť viedol už na prvom medzičase a Christiansen začínal s náskokom 1:06,3 min pred Francúzmi.

Takmer ho však stratil, keď pri záverečnej streľbe minul všetky náhradné náboje a musel absolvovať trestný okruh. "Je pre mňa náročné začínať s veľkým náskokom, čím je vyšší, tým viac to môžete pokaziť.

Odštartoval som zle a nevyšla mi ani streľba, musím sa naučiť tieto situácie zvládať," priznal po pretekoch Christiansen pre televíziu Eurosport.

Zostavy

1. Nórsko (Sturla Holm Lägreid, Filip Fjeld Andersen, Johannes Thingnes Bö, Vetle Sjaastad Christiansen)

2. Švédsko (Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Peppe Femling, Sebastian Samuelsson)

3. Nemecko (Justus Strelow, Johannes Kühn, Roman Rees, Benedikt Doll)