Tarjei Bö

Nórsko

+ 38,7 s

(2)

HOCHFILZEN. Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet zvíťazil v sobotňajších stíhacích pretekoch Svetového pohára.

V rakúskom Hochfilzene spravil na strelnici jednu chybu, siedme individuálne prvenstvo v prestížnom seriáli si pripísal najmä vďaka bravúrnemu bežeckému výkonu.

Druhý skončil so stratou 32,1 sekundy jeho krajan Emilien Jacquelin, tretí prišiel do cieľa Švéd Sebastian Samuelsson (+38,2 s).

Pre 29-ročného Fillona Mailleta to bolo 31. pódiové umiestnenie v rámci SP. Prekvapujúci víťaz piatkového šprintu Nemec Johannes Kühn, ktorý vybehol na trať s vyše 14-sekundovým náskokom, bol dlho v hre o prvenstvo aj v sobotňajšej stíhačke.

Tri položky zastrieľal čisto, na štvrtej však minul až tri terče a pripravil sa o šancu zabojovať aspoň o pódium. Napokon finišoval až na 15. pozícii.

Fillon Maillet išiel do stíhačky zo 7. priečky a hneď na prvej streľbe netrafil jeden terč. Jeho strata na lídra tým narástla takmer na 40 sekúnd, v ďalšom priebehu však zastrieľal čisto a v porovnaní s priamou konkurenciou mal najrýchlejšie lyže.

Slovenskí reprezentanti v 60-člennej štartovej listine stíhačky na 12,5 km chýbali. V šprinte totiž skončil najlepšie z nich Michal Šima na 77. mieste.

Na čele celkového poradia SP prišlo k zmene. Nóra Vetlea Sjaastada Christiansena vystriedal na líderskej pozícii Švéd Sebastian Samuelsson.