+ 2:48,3 min (4)

106.

Mária Remeňová

+ 4:38,0 min (3)

HOCHFILZEN. Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v seriáli Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene 34. priečku a druhýkrát v tejto sezóne si pripísala bodované umiestnenie.

Vo švédskom Östersunde predtým skončila na 39. pozícii vo vytrvalostných pretekoch.

Dvadsaťdeväťročná Slovenka v piatok urobila na strelnici dve chyby, raz minula na ležke a raz na stojke. V konečnom účtovaní jej to stačilo na štvrtú desiatku a získala aj miestenku v nedeľňajších stíhacích pretekoch.

Suverénnou víťazkou šprintu sa stala Bieloruska Hanna Solová, ktorá bola na strelnici bezchybná a bežecky patrila medzi najlepšie. Solová sa teší z premiérového triumfu vo Svetovom pohári.

Druhá skončila s výrazným mankom 46,8 sekundy Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová, ktorá bežecky Solovú predčila, no v oboch streleckých položkách raz minula.

Tretiu priečku obsadila Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá síce po bežeckej stránke za elitou zaostala, vynahradila si to však čistou streľbou a v cieli mala na víťazku stratu 50,3 sekundy.

Ďalšie dve Slovenky sa neprebojovali do nedeľňajšej stíhačky. Ivona Fialková minula až štyri terče (1+3) a klasifikovali ju na 62. pozícii, Mária Remeňova s troma chybami na strelnici (1+2) obsadila 106. priečku. Do stíhacích pretekov sa dostala len najlepšia šesťdesiatka.