Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Paulína Fialková siahala na víťazstvo. Určite to ešte príde, tvrdí

Paulína Fialková (v popredí). (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. nov 2017 o 08:36

Slovenská biatlonistka obsadila na prvých pretekoch sezóny výborné piate miesto.

ÖSTERSUND. Prvé individuálne preteky novej biatlonovej sezóny a hneď útok na stupne víťazov, ba až víťazstvo.

Paulína Fialková po troch streleckých položkách vytrvalostných pretekov Svetového pohára vo švédskom Östersunde viedla vyše stočlenné pole najlepších biatlonistiek.

Jedna nepresná rana v stoji a minúta prirátaná k výslednému času ju napokon stáli stupne víťaziek.

Fialková: Taký je biatlon

Piatym miestom si 25-ročná Breznianka vyrovnala kariérne maximum z marca tohto roka zo stíhačky z fínskeho Kontiolahti.

"Dávala som si pozor, aby som neprepálila prvý kilometer v behu. Celé preteky som sa snažila bežať tak, aby som mala pulz pod kontrolou a vedela triafať na strelnici.

Myslím si, že sa mi to podarilo. Samozrejme, že tá jedna rana na poslednej stojke zamrzí. Nebyť toho, mohla som vyhrať Svetový pohár. Beriem to však tak, že na všetko je čas.Taký je biatlon," reagovala Fialková na webe biatlon-info.sk.

Nepamätá si, kedy predtým bolo vo vytrvalostných pretekoch až 12 pretekárok s bezchybnou streľbou ako teraz.

"Som s tou jednou nepresnosťou veľmi spokojná. Nechcem hovoriť, keby bolo keby, lebo je to zbytočné. Mohla som bežať aj rýchlejšie, ale potom by som nevedela garantovať dobrú streľbu.

Keď to neprišlo teraz, určite to ešte príde. Vytrvalostné preteky nie sú práve moje obľúbené, preto ma dobrý výsledok teší dvojnásobne," vravela Fialková.

Bajčičák: Víťazstvo nám ušlo pomedzi prsty

Jej kondičný a bežecký tréner Martin Bajčičák vyzdvihol, že skvelý výsledok dosiahla v mrazivom počasí, ktoré jej príliš nevyhovuje.

Počas pretekov v stredu podvečer sa teplota v Östersunde pohybovala na úrovni desať až dvanásť stupňov pod nulou.

"Na tréningoch často v takomto počasí nevie nájsť rytmus, mrzne, keďže je dosť citlivá na zimu. Som rád, že sa presadila v nepríjemnom chlade s vysokou vlhkosťou. Je to úžasné, aj keď víťazstvo nám ušlo trošku pomedzi prsty," vravel Bajčičák pre agentúru SITA.

Je to úžasné, aj keď víťazstvo nám ušlo trošku pomedzi prsty.


Martin Bajčičák, tréner P. Fialkovej

Niekdajší slovenský reprezentant v behu na lyžiach vyzdvihol aj dobrý výkon mladšej zo sestier Fialkových Ivony.

Tá sa síce so štyrmi chybami na strelnici zaradila až na 49. miesto, ale nebyť troch chýb na poslednej stojke, bolo by jej umiestnenie oveľa lepšie. V pretekoch sa dlho pohybovala v najlepšej dvadsiatke priebežného poradia. Celkovo dosiahla sedemnásty najlepší bežecký čas.

"Ivona bola po tretej streľbe na 16. mieste. Narýchlo som to zrátal, oproti vlaňajšku sa v behu zlepšila o minútu a pol. Ten progres už bolo vidieť aj v tréningu. Obrovská škoda, že sa nedostala na bodované priečky," podotkol Bajčičák.

V piatok čaká ženy šprint

Ženy absolvujú v rámci 1. kola SP v Östersunde v rýchlom slede ešte dvoje preteky. Už v piatok to bude šprint na 7,5 km a v nedeľu stíhačka na 10 km.

"Teraz prichádzajú disciplíny, ktoré by mali byť silnou stránkou Paulíny. Ona je pretekárka stavaná viac na kratšie trate.

Netvrdím, že hneď teraz skončí výsledkovo vyššie ako v úvodných pretekoch, ale z hľadiska celej sezóny by to mohlo platiť. Verím, že bude pokračovať v kvalitných výkonoch," doplnil Bajčičák.

V stredu neštartovala dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, čo vopred avizovala. Víťazkou sa stala 32-ročná Bieloruska Nadežda Skardinová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.