17.

Paulína Bátovská Fialková

+ 1:45,6 min

(3)

ANTERSELVA. Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková zvíťazila v sobotných stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí 6. kola Svetového pohára. V talianskej Anterselve dosiahla s dvoma chybami na strelnici čas 29:53,1 min a slávila jedenásty triumf v kariére.

Na druhom mieste finišovala s odstupom 11 sekúnd čisto strieľajúca domáca Lisa Vittozziová, tretia skončila Švédka Elvira Öbergová (+17,2).

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková absolvovala tri trestné okruhy (1+0+1+1) a obsadila 17. miesto so stratou 1:45,6 min na víťazku.

Reakcia Paulíny Bátovskej Fialkovej po pretekoch

/zdroj: slovenskybiatlon.sk/

"Dnes bolo veterno, takže aj s tromi chybami sa dalo dosiahnuť dobrý výsledok, ale bohužiaľ som nevládala. Dnes sa mi naozaj ťažko dýchalo a od prvého kola sa mi išlo zle.

Bojovala som s tým, ale takto to dopadlo. V šprinte som takýto problém s nadmorskou výškou nemala, ale dnes ma to dobehlo. Bolo to naozaj náročné. Potrebujem teraz dobre zregenerovať, pretože majstrovstvá sveta sú už za rohom."

Oproti štvrtkovému šprintu si pohoršila o tri priečky. Po šiestich kolách SP jej však patrí 15. miesto v celkovom poradí SP, čo znamená, že automaticky dostala právo štartovať v pretekoch s hromadným štartom na MS v Oberhofe.

Herrmannová-Wicková vyrazila na trať ako šiesta v poradí, za víťazkou šprintu Dorotheu Wiererovou zaostávala o 23,1 s. Nemka ukázala rýchle nohy, po tretej streľbe dobehla vedúcu Talianku i Nórku Marte Olsbuovú Röiselandovú.

Rozhodlo sa na druhej stojke - kým Wiererová a Röiselandová zaváhali dvakrát, Herrmannová-Wicková len raz. Zo strelnice odchádzala s náskokom 7 sekúnd pred Vittozziovou a ten v bežeckom finiši ešte mierne zvýšila.

Wiererová finišovala napokon až na siedmom mieste (+42,2). "Je vždy radosť súťažiť tu, pred takým publikom. Bolo to skutočne grandiózne," povedala Herrmannová-Wicková pre ZDF.

Na čele priebežného poradia Svetového pohára zostala Francúzka Julia Simonová, Herrmannová-Wicková sa posunula celkovo na piatu priečku.

Bátovská Fialková vyštartovala ako 14. v poradí so stratou 48,7 s na Wiererovú. Na prvej streľbe mala jednu chybu, po trestnom okruhu jej strata narástla na 1:03 min. Na druhej položke strieľala čisto a posunula sa z 13. na 10. pozíciu.

Na druhej ležke minula jeden terč, rovnako ako v záverečnej streľbe a klesla na 18. miesto. V závere získala ešte jednu pozíciu.

O 15.00 h bola na programe stíhačka mužov na 12,5 km. V nedeľu sa slovenské reprezentantky v Anterselve predstavia v štafete žien na 4x6 km.