J. T. Bö suverénne vyhral šprint v Pokljuke, Šima na 52. mieste

Johannes Thingnes Bö na pretekoch Svetového pohára v Pokljuke.
Johannes Thingnes Bö na pretekoch Svetového pohára v Pokljuke. (Autor: Twitter Biathlon Pokljuka)
TASR|6. jan 2023 o 16:12

Na biatlonistov zajtra čakajú stíhacie preteky.

Svetový pohár v biatlone - Pokljuka (Slovinsko)

(2)

POKLJUKA. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v piatkovom šprinte Svetového pohára v slovinskej Pokljuke. Pripísal si šieste víťazstvo v sezóne. Na pódiu ho doplnili jeho brat Tarjei s mankom +48,1 s a ďalší krajan Sturla Holm Lägreid s odstupom 55,6 s.

Najlepším zo Slovákov bol Michal Šima, ktorý obsadil 52. priečku, keď minul raz v stoji a s mankom 3:05,5 min postúpil do sobotňajších stíhacích pretekov. Tomáš Sklenárik skončil na 84. mieste s bilanciou na streľbe 2+1 a stratou +4:23,7. Damián Cesnek obsadil 92. priečku, keď raz netrafil na oboch položkách a do cieľa prišiel s odstupom +7:11,3 min od víťaza.

Johannes Thingnes Bö na trati minul jeden terč na položke v ľahu, no na trati nemal konkurenciu a premožiteľa tak nenašiel ani vo štvrtom šprinte sezóny. Tarjei na strelnici nezaváhal, no aj tak bude v stíhačke štartovať s výrazným odstupom za bratom.

Lägreid netrafil raz v ľahu. "Myslím si, že to boli z mojej strany dokonalé preteky. Udával som si správne tempo. Navyše som mal úžasne pripravené lyže, to bol možno top 3 výkon za moju kariéru od servismanov," uviedol pre biathlonworld.com suverénny líder celkového poradia SP J. T. Bö.