Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Na Tatranskom pohári nebudú chýbať ani Procházková a Mlynár

Alena Procházková počas decembrových pretekov na Štrbskom Plese. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 15. dec 2017 o 12:17

Na preteky v behu na lyžiach sa prihlásilo 160 pretekárov z 11 krajín.

ŠTRBSKÉ PLESO. Štrbské Pleso bude počas predvianočného víkendu 16.-17. decembra 2017 dejiskom už 45. ročníka Tatranského pohára v behu na lyžiach.

Preteky sú prvým kolom kontinentálneho pohára FIS pod názvom Slavic Cup a v rámci nich sa začne aj Slovenský pohár dorastu a dospelých.

Premiéra pretekárov z viacerých krajín

Prihlásilo sa 160 pretekárov z 11 krajín vrátane slovenskej špičky na čele a Alenou Procházkovou, Petrom Mlynárom, Andrejom Segečom a Miroslavom Šulekom.

V sobotu predpoludním je pre pretekárov pripravený šprint klasickou technikou. O 9.30 h sa rozbehnú kvalifikácie v mužskej aj ženskej kategórii, o 11.00 h príde na rad finále.

V nedeľu budú preteky s intervalovým štartom voľnou technikou. Ženy absolvujú od 9.30 h 7,5 km a muži od 10.15 h 10 km na okruhu s dĺžkou 2,5 km.

"Premiérovo sa vo Vysokých Tatrách predstavia pretekári z Nepálu, Malajzie a Portugalska. Okrem nich majú zastúpenie Bielorusko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Grécko, Macedónsko, Poľsko, Česko a Slovenská republika.

Okrem najlepších Slovákov v seniorských kategóriach v bielej stope nebudú chýbať aj juniorské a dorastenecké reprezentačné družstvá," informovali organizátori z ŠK Štrba v tlačovej správe na svojom webe.

Výborné podmienky

V súčasnosti sú v Štrbskom Plese výborné podmienky pre bežecké lyžovanie. V športovom areáli je nepretržitá služba, ktorá vykonáva práce spojené s umelým zasnežovaním a prípravou športového areálu.

Organizátori neočakávajú nepriaznivé poveternostné podmienky, ktoré by mohli ohroziť preteky.

Okrem Tatranského pohára sa v Štrbskom Plese v tejto zimnej sezóne uskutočnia aj verejné preteky v behu na lyžiach Štrbské bežky (18. 2. 2018) a v marci Slovenský pohár uzavrú majstrovstvá Slovenskej republiky.

V decembri okrem domáceho klubu zorganizujú preteky aj organizátori z TJ Tatran Gerlachov - 29.-30. decembra 2017 to bude druhé kolo kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup - Memoriál 24 padlých hrdinov SNP.

Súvisiace články