3.

Heidi Wengová

Nórsko

+ 8,1 s

CANMORE. Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová vyhrala nedeľné preteky Svetového pohára na 20 km klasicky s hromadným štartom.

V kanadskom stredisku Canmore triumfovala s náskokom 1,6 s pred Fínkou Kerttu Niskanenovou, tretia skončila Heidi Wengová z Nórska (+8,1).

"Dnes sa išlo od začiatku veľmi rýchlo, no ja som sa cítila veľmi dobre," povedala v bezprostrednej reakcii v cieli Karlssonová, ktorá dosiahla svoje okrúhle desiate prvenstvo v prestížnom seriáli.

Spolu s Niskanenovou odskočili tri kilometre pred cieľom z vedúcej päťčlennej skupiny a rozdali si to v súboji o víťazstvo.

Na čele celkového poradia zostala Američanka Jessica Digginsová, ktorá skončila desiata.

Svetový pohár pokračuje v Canmore v utorok šprintom klasicky a na budúci víkend sa presunie do amerického Minneapolisu.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Pódium si podelili severanky. Karlssonová zviedli s Fínkou dramatický finiš