Beck v Kuala Lumpure skončil v osemfinále

SITA|1. okt 2009 o 17:08

Slovenský tenista Karol Beck podľahol v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v malajzijskom Kuala Lumpure.

KUALA LUMPUR. Slovenský tenista Karol Beck podľahol v osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 947 750 USD, tvrdý povrch GreenSet v hale) druhému nasadenému Španielovi Fernandovi Verdascovi za 69 minút 4:6, 0:6.

Dvadsaťsedemročný zvolenský rodák Beck, tento týždeň 85. vo svetovom rebríčku ATP, mal proti vysokému favoritovi Verdascovi (9. v rebríčku ATP) niekoľko veľmi dobrých momentov v prvom sete, ale nevyužil ich. Prvýkrát súpera brejkol na 2:1 a neskôr za stavu 4:3 mal pri svojom podaní loptičku na 5:3, no set prehral 4:6.

V druhom dejstve už 25-ročný španielsky ľavák potvrdil svoju dominanciu a slovenskému súperovi nepovolil ani jeden gem.

"Začal som veľmi dobre, súpera som dvakrát brejkol, ale v závere prvého setu som pri jednom servise pocítil bolesť v ruke a už som nemohol stopercentne podávať. Škoda, lebo potom to súper využil a v druhom sete bol už len lepší a lepší a už som nemal veľa šancí ho poraziť," komentoval pre agentúru SITA Karol Beck. K svojmu zraneniu ešte poznamenal:

"Bol som za fyzioterapeutom, mám natiahnutý sval v ramene a v nedeľu sa uvidí, čo s tým bude ďalej. Mal by som ísť na turnaj do Belgicka, ešte to zvážim."

V Kuala Lumpure získal Beck postupom do 2. kola 20 bodov do rebríčka a tiež prémiu 14 760 USD. Zverenec Jána Krošláka zdolal v 1. kole kazašského kvalifikanta Michaila Kukuškina a bol to pre neho vôbec prvý víťazný zápas v hlavnej súťaži na úrovni ATP World Tour od januárového turnaja v katarskej Dauhe, kde ho v 2. kole zastavil Španiel Rafael Nadal.

Medzitým bol aj v 2. kole hlavnej súťaže Wimbledonu, ale grandslamové podujatia sú v správe ITF. "Prvý zápas s Kukuškinom bol veľmi ťažký, lebo súper bol rozohratý z kvalifikácie. Škoda potom, že som sa trošku zranil, ale s celkovým vystúpením aj s hrou až po druhý set proti Verdascovi som spokojný," dodal Beck.

Turnaje v Kuala Lumpure a Bangkoku:

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP 250 Proton Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 947 750 USD, tvrdý povrch v hale):

Dvojhra - 2. kolo - súhrn:

Fernando Verdasco (2-Šp.) - Karol Beck (SR) 6:4, 6:0

Fernando González (4-Čile) - Rohan Bopanna (India) 6:4, 3:6, 6:4

Gael Monfils (5-Fr.) - Martin Vassallo-Arguello (Arg.) 6:4, 6:2

Tomáš Berdych (6-ČR) - Simon Greul (Nem.) 6:3, 4:6, 6:3

Richard Gasquet (Fr.) - Joachim Johansson (Švéd.) 4:6, 7:6 (1), 6:2

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP 250 PTT Thailand Open v Bangkoku (dotácia 608 500 USD, tvrdý povrch vonku):