+ 1,00 s

49.

Martin Bendik

+ 10,63 s

KITZBÜHELV nedeľňajšom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli triumfoval Švajčiar Beat Feuz, ktorý zopakoval triumf z piatkových pretekov.

Druhý skončil s odstupom 17 stotín Francúz Johan Clarey, tretí bol Matthias Mayer z Rakúska (+0,38). Slovák Martin Bendik obsadil posledné 49. miesto.

Preteky opäť ovplyvnilo počasie

V nedeľu sa išli preteky namiesto sobotňajšieho podujatia, ktoré organizátori zrušili pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

Už piatkovú súťaž, ktorú tiež vyhral Švajčiar Feuz, poznačili dva hrozivo vyzerajúce pády.

Jeho krajan Urs Kryenbühl na cieľovom skoku vo vyše 146-kilometrovej rýchlosti nabral zospodu vzduch, stratil kontrolu nad "letom", tvrdo dopadol na zjazdovku a nekontrolovateľne sa kĺzal až do cieľového priestoru.

Nepriaznivé počasie ovplyvnilo aj nedeľňajšie preteky, vo vrchnej časti trate bola veľká hmla a po odjazdení prvej osmičky pretekárov jury na chvíľu preteky prerušila.

Feuz: Som veľmi šťastný

Po krátkej prestávke vyšiel na trať Feuz a hoci mal v prvých medzičasoch červené čísla, tak v závere trate dokázal zrýchliť a napokon zopakoval triumf z piatka.

Tridsaťtriročný Švajčiar tak v treťom zjazde sezóny dosiahol tretie pódiové umiestnenie, keďže v premiérových pretekoch sezóny v tejto disciplíne vo Val Gardene skončil tretí.

Celkovo to bol pre Feuza dvanásty triumf v zjazde, pričom na pódiu stál v tejto disciplíne po 38-krát v kariére.

"Snažil som sa tieto preteky za tie roky vyhrať mnohokrát a teraz som vyhral dvakrát za jeden víkend. Takže je to úžasné. Som veľmi šťastný, že môžeme pokračovať v náročnej sezóne vzhľadom na situáciu s koronavírusom," citovala víťaza agentúra AFP.

Bendik stratil na víťaza viac ako 10 sekúnd, preteky nedokončili z 52-členného poľa traja pretekári.

V pondelok sa v rámci programu 81. hahnenkammského podujatia uskutočnia na zjazdovke Streif preteky v super-G.