Košičanky zdolali favorita, základom bola zlepšená defenzíva

Uprostred Ema Rodáková (Young Angels Košice), vpravo Alexandra Hašková (Piešťanské Čajky). (Autor: TASR)
TASR|29. jan 2022 o 18:08 (aktualizované 29. jan 2022 o 19:51)

V Košiciach strelecky dominovala Higginsová.

BRATISLAVA. V sobotňajšom zápase 4. kola nadstavbovej časti Niké extraligy vyhrali basketbalistky Young Angels nad Piešťanskými Čajkami 62:52.

Po polčase bolo skóre vyrovnané 37:37, ale v druhom polčase Košičanky zlepšili obranu, inkasovali len 15 bodov a doviedli zápas do víťazného konca.

V skupine o 1.-4. miesto sa odohral ešte jeden duel a tiež skončil desaťbodovým rozdielom. Ružomberok potvrdil úlohu jednoznačného papierového favorita a na palubovke Banskej Bystrice vyhral 65:55.