Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Malo ísť o premiérový ročník. Česko-slovenský pohár zrušili

Reálne prišli do športu navyše zatiaľ len dva milióny eur na podporu profesionálnych súťaží, ktoré sa teraz hrajú. Na snímke momentka zo zápasu extraligy basketbalistiek Piešťanské Čajky - YOUNG ANGELS Košice. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 7. jan 2021 o 21:19

Uskutočniť sa mal v polovici februára.

BRATISLAVA. Zástupcovia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) a Českej basketbalovej federácie (ČBF) sa spoločne rozhodli, že v dôsledku aktuálnej pandemickej situácie sa tento rok neuskutoční Česko-slovenský pohár.

Spoločné podujatie malo byť na programe 12. - 14. februára 2021, zúčastniť sa mali na ňom po štyri tímy z každej krajiny. Situácia sa zmenila hlavne v českej najvyššej súťaži, kde sa dokonca musel meniť formát súťaže.

Z toho dôvodu vznikol nedostatok termínov pre nadnárodné súťaže.

Obe strany sa preto dohodli a zároveň dúfajú, že ich spoločný projekt napíše prvú kapitolu v nasledujúcom ročníku.

Extraligové tímy tak čaká v marci aspoň Slovenský pohár žien. Do semifinále sa prebojujú tri najlepšie tímy po základnej časti (predbežne ide o Piešťanské Čajky, MBK Ružomberok a Young Angels Košice).

Kvarteto doplní družstvo Young Angels Košice U19, vo štvrťfinále zdolalo ŠKBD Spišská Nová Ves (68:25 a 72:61). Semifinálové zápasy sú na programe 6. marca 2021, o deň neskôr sa odohrá finále, respektíve duel o 3. miesto.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články