Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Barteková pobeží s olympijským ohňom v centre Soči

Zľava Zuzana Štefečeková, Danka Barteková a Robert Ďurkovič počas súťaže Imobilio Cup v paralympijskom športe Boccia. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 2. feb 2014 o 08:16

Slovenka Danka Barteková bude jednou z približne 14-tisíc účastníkov štafety s olympíjskym ohňom.

SOČI. Úspešná slovenská strelkyňa Danka Barteková bude jednou z účastníčok štafety s olympijským ohňom v dejisku ZOH v Soči. TASR o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy Ľubomír Souček, manažér mediálnej komunikácie SOV.

Členka Medzinárodného olympijského výboru dostala pozvanie od organizátorov olympijskej štafety.

Barteková, ktorá sa do čiernomorského strediska presúva v nedeľu 2. februára, pobeží s pochodňou v centre Soči deň pred slávnostným otvorením ZOH 2014 vo štvrtok 6. februára.

Bežať s pochodňou, ktorá váži 1,8 kg a meria 95 cm, by mala od 14:29 miestneho času. Približne tristometrový úsek pobeží v rovnakom oblečení, ako všetci ostatní účastníci štafety.

Olympijský oheň priniesli do Ruska 6. októbra minulého roka z Grécka, kde ho týždeň predtým zapálili v antickej Olympii. Púť štafety po ruskom území odštartovala 7. októbra, teda presne štyri mesiace pred slávnostným otvorením ZOH v Soči.

Na území najväčšej krajiny sveta štafeta s olympijským ohňom prejde po historicky najdlhšej trase po území hostiteľskej krajiny hier spolu 65 000 km cez 129 miest a 2900 obcí vo všetkých 83 regiónoch Ruska.

S pochodňou sa až do slávnostného otvorenia ZOH celkove vystrieda približne 14-tisíc účastníkov štafety.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.