Barkov s novou 8-ročnou zmluvou na Floride

Oh My Hockey|8. okt 2021 o 21:07

Jeden z najlepších two-way centrov súčasnej NHL a najlepší hráč Floridy Panthers, Aleksander Barkov, podpísal nový osemročný kontrakt. Jedná sa o kontrakt v hodnote 10 miliónov dolárov ročne. Jeden z troch nominovaných fínov na olympijské hry v Pekingu 2022 prijde na celkových 80 miliónov dolárov.

Aleksander Barkov bol draftovaný Floridou Panthers v roku 2013 z druhého miesta a momentálne začína už svoju deviatu sezónu v profilige. Je to jeden z najlepších tvorcov hry v lige a taktiež jedným z najlepších defenzívnych centrov. Vyhral vo svojej mladej kariére už aj Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka. Je kapitánom Floridy od roku 2018, kedy prevzal kapitánsku rolu po Derekovi MacKenziem.

Táto zmluva začína plynúť od sezóny 2022/2023, keďže Barkov by bol neobmedzený voľný hráč budúce leto. A spolu s C-čkom posunul aj svoju hru na úplne inú úroveň, keď v tej sezóne zaznamenal 96 bodov a bol nad bodom na zápas stále od toho bodu. Dokáže Saša posunúť svoju hru ešte o stupeň vyššie a skutočne potiahnuť Panthers na pozíciu favoritov súťaže? To uvidíme.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: