Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bačíková s Medveďovou skončili v Minsku v madisone na 9. mieste

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková. (Autor: Michal Svítok TASR)
TASR|Publikované 30. jún 2019 o 13:20

Zlato si vyjazdili Britky.

II. európske hry v Minsku 2019

Ženy - madison:

1.Jessice Anne Robertsová, Megan Elizabeth BarkerováVeľká Británia44
2.Kirsten Carlijn Wildová, Amber van der HulstováHolandsko40
3.Diana Klimovová, Marija NovolodskáRusko39
9.Alžbeta Bačíková, Tereza MedveďováSlovensko20

MINSK. Slovenské reprezentantky v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková a Tereza Medveďová obsadili v madisone žien na II. európskych hrách v Minsku deviate miesto z trinástich štartujúcich dvojíc.

Zlato si vyjazdili Britky Jessice Anne Robertsová a Megan Elizabeth Barkerová so ziskom 44 bodov, druhé skončili Holanďanky, bronz získali Rusky.

"Deviate miesto v madisone je na naše pomery dosť dobré umiestnenie, keďže to minimálne trénujeme a ešte menej jazdíme. Dokopy ideme spolu asi len piatykrát.

Vlani na majstrovstvách Európy, pred mesiacom práve tu v Minsku a pred dvomi týždňami v Brne, naozaj len sporadicky. Takže za mňa celkom pozitívne, nespadli sme, máme všetko za sebou a bojovali sme až do posledných metrov," hodnotila vystúpenie Bačíková.

"Po vylučovačke je to asi najrizikovejšia disciplína, čo sa týka žien. Neuhneme si, nedáme si priestor a z toho sú potom kolízie. A keďže moja primárna disciplína je omnium, bolo by kontraproduktívne, keby som sa rozbila. Takže ak by to tu bolo naopak, že včera by bol madison a až dnes omnium, aby si by som včera nešla," dodala Bačíková.

Nedeľné preteky mali chaotický priebeh. "Takýto chaotický madison som ešte nešla, niekedy to bolo naozaj na hrane a skoro sme spadli, ale držali sme sa. Škoda, že sme v tej našej skupine dostali jedno kolo, mohli sme byť o pár miest vyššie, ale som v podstate spokojná," uviedla Medveďová.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.