Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

ATP v Dubaji ešte bez Hrbatého

SITA|Publikované 29. feb 2008 o 21:41

DUBAJ 29. februára (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý sa po dvoch operáciách pravej ruky nevráti do diania ani na turnaji ATP Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji (dotácia 1,401 milióna ...

DUBAJ 29. februára (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý sa po dvoch operáciách pravej ruky nevráti do diania ani na turnaji ATP Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji (dotácia 1,401 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku), ktorý sa 1. kolom kvalifikácie dvojhry začne v sobotu.

Tridsaťročný Bratislavčan pauzuje od konca augusta 2007 a v médiách sa objavili odhady, že by comeback mohol absolvovať práve v Spojených arabských emirátoch. Držiteľ šiestich singlových trofejí Hrbatý má tzv. chránený renking (70. priečka), ktorý mu na ôsmich turnajoch či počas deviatich mesiacov poskytne oveľa priaznivejšie podmienky na rozohratie sa. V skutočnosti v súčasnosti figuruje niekdajší 12. tenista svetového rebríčka až na 178. mieste. "Konkrétne prognóza návratu o mesiac, dva či pol roka neodznela a ani by nemalo zmysel prihliadať na niečo také namiesto vývoja situácie. Údery už hrám na sto percent, ale potrebujem sa dostať do takéto stavu, aby som vydržal plnú zápasovú záťaž. Pri podaní je to zatiaľ odhadom iba približne šesťdesiat percent," povedal D. Hrbatý pre agentúru SITA 14. februára.

V Dubaji sa v areáli Aviation Club v lokalite Al Garhoud v dvojkolovej kvalifikácii predstaví Ivo Klec. Na úvod bude v sobotu od 9.10 h SEČ čeliť dvojke eliminačného "pavúka", Srbovi Viktorovi Troickému, a v prípade úspechu by si zmeral sily s postupujúcim z duelu Nenad Zimonjič (Srb.) - Jan Hernych (5-ČR).


Súvisiace články