Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Hrá s kovovými implantátmi v tele, posielajú ho do dôchodku. Murray konečne vyhral

Andy Murray po víťazstve na ATP Rotterdam 1. narca 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|2. mar 2021 o 14:00

Na okruhu ATP zvíťazil prvýkrát od US Open 2020.

BRATISLAVA. Vždy keď vstupuje na súťažný dvorec, má pocit, že bojuje o predĺženie kariéry.

Trojnásobný grandslamový víťaz a dvojnásobný olympijský šampión Andy Murray to opäť zažil v pondelok na halovom turnaji v holandskom Rotterdame.

Tridsaťtriročný Brit odohral náročný trojsetový zápas proti holandskému súperovi s voľnou kartou Robinovi Haasemu. Po viac ako dve a polhodinovej bitke zvíťazil 2:6, 7:6 (2), 6:3 a vydýchol si.

Láska k tenisu prevyšuje nezdary

V celej uplynulej sezóne poznačenej koronavírusom odohral na profiúrovni len sedem stretnutí. Na hlavnom okruhu ATP vyhral zápas prvýkrát od US Open 2020.

"Mentálne aj fyzicky som to zvládol. Počas zápasu som našiel spôsob, ako sa zlepšiť. Moje slabiny aj boky vydržali dve a polhodinovú záťaž na dvorci. Čo sa však týka tenisovej stránky, bol to taký priemer," skonštatoval Andy Murray na oficiálnom webe ATP Tour.

Po viacerých operáciách bedrového kĺbu Murray reálne zvažoval koniec kariéry, ale láska k tenisu dosiaľ zakaždým zvíťazila.

A to aj napriek tomu, že v rebríčku klesol na 123. miesto a hrá s kovovými implantátmi v tele.

Posielajú ho do dôchodku

Nedávno chcel nakopnúť sezónu na Australian Open, ale do Melbourne napokon necestoval pre nákazu koronavírusom.

Minulý týždeň na halovom turnaji v Montpellieri zasa prehral hneď v 1. kole s Bielorusom Jegorovom Gerasimovom.

"Vždy keď po prehre odchádzam z kurtu, ľudia ma ľutujú a posielajú do dôchodku. A tak v každom ďalšom zápase bojujem o predĺženie kariéry. Neustále čelím výzvam. Stále som dostatočne motivovaný, ale zažívam aj obrovský stres," vyhlásil rodák zo škótskeho Dunblane.

V súboji proti Haasemu bývalá svetová jednotka čelila v treťom sete stavu 0:3, ale sériou šiestich víťazných gemov otočila na 6:3. Murray si pomohol aj 33 víťaznými údermi a 6 esami.

Haase v šiestich vzájomných dueloch zdolal Murrayho len raz, ešte v roku 2008 pri ich spoločnej premiére na ATP Tour práve v Rotterdame.

"Hodinu a pol som sa trápil s vlastnou hrou, mýli som sa v úderoch, čo bolo niekedy veľmi zvláštne. Nakoniec som sa zlepšil a idem ďalej bojovať," zakončil Murray.

Súvisiace články