Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Polášek s Dodigom zvládli dramatický záver zápasu a sú krôčik od Turnaja majstrov

Filip Polášek (vpravo) a Ivan Dodig. (Autor: AP/Mark Schiefelbein)
SITA|31. okt 2019 o 14:25

Dvojica sa prebojovala do štvrťfinále.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sú veľmi blízko k tomu, aby sa predstavili na prestížnom koncoročnom Turnaji majstrov v Londýne.

Na podujatí ATP Masters 1000 v Paríži zvládli aj svoju druhú prekážku, keď vo štvrtok zdolali rakúsko-francúzsky pár Jürgen Melzer, Édouard Roger-Vasselin po setoch 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk). Po 79 minútach Polášek a Dodig premenili prvý mečbal pri svojom podaní.

Ôsmy nasadený pár turnaja začal stretnutie veľmi zle. Dodig aj Polášek prišli o svoje úvodné podania, a tak rýchlo prehrávali 0:4. Na príjme v prvom sete získali dokopy len šesť loptičiek, a tak nemohli pomýšľať na výsledkový obrat.

Druhé dejstvo síce začal rodák zo Zvolena dvojchybou, no bol to práve on, kto v druhom geme dôležitými víťaznými údermi pripravil Melzera o servis. To sa ukázalo byť zlomovým momentom druhého setu, ktorý slovensko-chorvátska dvojica ovládla pomerom 6:3

V parížskej hale Bercy rozhodol až dramatický zápasový tajbrejk, ktorý lepšie zvládli šampióni z tohtoročných turnajov v Cincinnati a Pekingu.

Triumfovali v ňom 10:8, vďaka čomu postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú s víťazmi súboja Juan Sebastián Cabal, Robert Farah - Rajeev Ram, Joe Salisbury.

Na účasť na Turnaji majstrov potrebujú Polášek s Dodigom preniknúť do elitného kvarteta parížskej "tisícovky".

Turnaj ATP Paríž 2019

Štvorhra - osemfinále

  • Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-8) - Jürgen Melzer, Édouard Roger-Vasselin (Rak./Fr.) 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Súvisiace články