Prekvapenie a double. Newyorský maratón ovládli bežci z Kene

Víťazi Newyorského maratónu 2022 Evans Chebet a Sharon Lokediová z Kene.
Víťazi Newyorského maratónu 2022 Evans Chebet a Sharon Lokediová z Kene. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. nov 2022 o 20:10

Evans Chebet vyhral v apríli aj maratón v Bostone.

NEW YORK. Keňania Sharon Lokediová a Evans Chebet vyhrali nedeľňajší maratón v New Yorku. Lokediová prekvapila triumfom pri svojom debute na tejto vzdialenosti v čase 2:23:30 h.

"Nemám slov. Som šťastná, že sa mi to podarilo pred týmito skvelými ľuďmi, ktorí ma podporovali. Trať bola skvelá," povedala natešená študentka univerzity v Kansase.

Druhá skončila Lonah Chemtai Salpeterová z Izraela s mankom sedem sekúnd, majsterka sveta Gotytom Gebreslaseová z Etiópie dobehla tretia.

Chebet si pripísal double, keď v apríli zvíťazil aj v Bostone, čo sa mu podarilo ako prvému vytrvalcovi od roku 2011. V Central Parku predviedol taktický výkon.

Nenechal sa vyprovokovať tempom Daniela do Nascimenta. Keď Brazílčanovi necelých 10 km pred cieľom došli sily, predstihol ho a vyhral časom 2:08:41 h.

Druhý Shura Kitata z Etiópie finišoval 13 sekúnd za ním, tretí skončil Abdi Nageeye reprezentujúci Holandsko.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Prekvapenie a double. Newyorský maratón ovládli bežci z Kene