Junior Dávid zlepšil rekord prekážkovej šesťdesiatky, Škvarková si napravila chuť

Stanislava Škvarková
Stanislava Škvarková (Autor: TASR)
TASR|3. feb 2024 o 22:38

Prekážkarka Stanislava Škvarková zabehla svoj druhý najlepší čas sezóny.

BRATISLAVA. Slovenský juniorský rekordér na 60 m prekážok Peter Dávid (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) sa na sobotňajšom druhom a záverečnom kole seriálu Jumperia v bratislavskej hale Elán zlepšil o ďalších osem stotín na 7,80.

Doterajšie svoje maximum 7,88 si vyrovnal už v rozbehu.

Talentovaný prekážkar bol o tri stotiny rýchlejší, ako je jeho slovenský rekord na dorasteneckých 60 m prekážok.

"Som veľmi spokojný, ale beriem to tak, že sme stále iba v polovici halovej sezóny, takže ešte sú tam určite nejaké rezervy. Dúfam, že stotinky už pôjdu iba dolu. Ťažko povedať, kde sú moje limity. Viac sa však teším na letnú sezónu," uviedol Dávid pre webstránku Slovenského atletického zväzu (SAZ).

O zápis do historických listín ho môže pripraviť len fakt, že vo finále bežali aj dvaja muži na vyšších prekážkach, čo je v rozpore s pravidlami pre uznávanie rekordných výkonov.

Prekážkarka Stanislava Škvarková si napravila chuť po mítingu v Ostrave finálovým časom 8,20, svojím druhým najlepším v tejto sezóne.

"Druhý beh bol pocitovo lepší, trošku sa mi nepodarilo zladiť techniku s rýchlosťou. Verím, že keď sa to zladí, tak to bude ešte rýchlejšie," zhodnotila atlétka ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica.

Účastník vlaňajších ME do 23 rokov v Espoo Jakub Nemec sa 7-stotinovým zlepšením "osobáku" na 6,84 posunul na tretie miesto tohtoročných slovenských tabuliek na 60 m (za Jána Volka a Filipa Federiča).

Tretie miesto v tohtoročných ženských tabuľkách na 60 m potvrdila Delia Farajpourová (Atletika Nové Mest nad Váhom) sezónnym maximom 7,50, iba o dve stotiny slabším, ako je jej osobné maximum.

V dueli dvoch najlepších diaľkarok tejto sezóny zdolala tabuľková dvojka Renáta Vodnyánszká (Megy Sport s. r. o. Dunajská Streda) výkonom 597 jednotku Moniku Lehenovú (570) z trnavskej Slávie.

O 3 cm si na 734 cm zlepšil osobný rekord v hale diaľkar Adam Hriň (MŠk Žiar nad Hronom), čím preskočil na čele tohtoročných tabuliek Matúša Blštáka.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Junior Dávid zlepšil rekord prekážkovej šesťdesiatky, Škvarková si napravila chuť