Bostonský maratón ovládli Keňania. Medzi ženami rozhodli iba štyri sekundy

Peres Jepchirchirová a Evans Chebet vyhrali Bostonský maratón 2022.
Peres Jepchirchirová a Evans Chebet vyhrali Bostonský maratón 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. apr 2022 o 20:05

Bostonský maratón je najstarší na svete.

BOSTON. Víťazom Bostonského maratónu sa stal kenský vytrvalec Evans Chebet časom 2:06:51 h, v súťaži žien triumfovala jeho krajanka Peres Jepchirchirová za 2:21:01 h. Informovala agentúra DPA.

Chebet dosiahol triumfom v Bostone životný úspech. Cieľovú pásku preťal pred ďalšími dvoma Keňanmi. Na najstaršom maratóne na svete dobehol na druhom mieste Lawrence Cherono (+ 30 s), tretí bol Benson Kipruto (+ 36 s).

Olympijská šampiónka z Tokia Jepchirchirová odsunula na druhé miesto o štyri sekundy Etiópčanku Ababel Yeshanehovú, tretia skončila s mankom 31 sekúnd Mary Ngugiová z

Kene Jepchirchirová vyhrala vlani maratón v New Yorku, ktorý je rovnako ako Boston zaradený do elitnej kategórie World Marathon Majors.

Na 126. edícii podujatia v hlavnom meste štátu Massachusetts štartovalo 30.000 bežcov.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Bostonský maratón ovládli Keňania. Medzi ženami rozhodli iba štyri sekundy