54,75 s

6.

Emma Zapletalová

55,61 s

PARÍŽ. Slovenská atlétka Emma Zapletalová obsadila na mítingu Diamantovej ligy v Paríži na 400 metrov prekážok 6. miesto.

V pretekoch s absolútnou svetovou elitou zabehla tohtoročná európska šampiónka do 23 rokov čas 55,61 sekundy.

Na štadióne Charléty v Paríži zvíťazila časom 54,44 s Panamčanka Gianna Woodrufová.

Pre Zapletalovú išlo o tretí štart v prestížnom seriáli Diamantovej ligy. V Ríme 2020 skončila siedma, v Gatesheade 2021 štvrtá. Druhé preteky sa však nepočítali do bodovania seriálu.

Slovenka behala v ôsmej dráhe, ale pôvodne mala byť v prvej. V Paríži dosiahla svoj siedmy najlepší výkon v kariére.

"Nevedela som, čo od týchto pretekov čakať, keďže oba vrcholy sezóny - ME do 23 rokov aj olympiádu - už mám za sebou. Necítila som sa vôbec zle, na tréningoch sa mi behalo fajn.

Čas by veru mohol byť lepší, ale teší ma šieste miesto, lebo v prvej chvíli v cieli som si myslela, že som posledná. Beh si musím ešte prejsť s trénerom, ale desiatu prekážku som sa už neodvážila ísť na 16 krokov.

Ostatné som podľa mňa zvládla bež väčšieho zaváhania. Zrejme však už na mňa dolieha pomaly únava, v plnom nasadení som od začiatku mája. Nejaké sily mi, našťastie, ostali, a tie sa budem snažiť ešte zúročiť v zvyšných tohtoročných súťažiach," povedala Zapletalová pre portál atletika.sk.

V šprinte žien na 100 metrov triumfovala Jamajčanka Elaine Thompsonová Herahová časom 10,72, čo je nový rekord mítingu. V behu na 3000 m zabehla Francine Niyonsabaová z Burundi najlepší výkon roka časom 8:19,08 m.

V skoku o žrdi zvíťazil Švéd Armand Duplantis výkonom 601 cm, trikrát sa neúspešne pokúšal o svetový rekord v hodnote 619 cm.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Čelila absolútnej špičke. Zapletalová má za sebou ďalší štart v Diamantovej lige