Aston Martin podal protest proti uplatňovaniu penalizácií na VC Rakúska

Aston Martin.
Aston Martin. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. júl 2023 o 21:20

Obaja jazdci britskej stajne v Spielbergu bodovali.

SPIELBERG. Britský tím Aston Martin podal oficiálny protest proti výsledkom nedeľnej VC Rakúska seriálu F1.

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) potvrdila, že tímu sa nepáči spôsob, akým stevardi uplatňovali penalizácie za prekračovanie limitov trate.

"Aston Martin tvrdí, že viacero áut nebolo potrestaných za porušenie článku 33.3 Športových pravidiel. Medzitým sa stevardi dozvedeli o existencii niekoľkých vymazaných kôl (z dôvodu prekročenia limitov trate), na ktoré sme boli upozornení po prijatí protestu.

Požiadali sme o zosúladenie všetkých vymazaných kôl s udelenými penalizáciami," uviedla FIA v oficiálnom vyhlásení. Podľa agentúry DPA zrejme stevardom unikli niektoré tresty pre početné porušenia pravidiel, ku ktorým došlo počas nedeľných pretekov.

Obaja jazdci britskej stajne v Spielbergu bodovali. Fernando Alonso obsadil piatu priečku, jeho tímový kolega Lance Stroll skončil desiaty.

Ak by sa dodatočne rozhodlo o päťsekundových penalizáciách, obaja by sa posunuli o jedno miesto vyššie. Na VC Rakúska triumfoval Holanďan Max Verstappen a upevnil si postavenie na čele priebežného poradia.

Nachádzate sa tu:
Domov