Andrej Rubľov.
Andrej Rubľov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. nov 2020 o 16:08

Rubľovovi stačili dva sety.

VIEDEŇ. Ruský tenista Andrej Rubľov sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP 500 vo Viedni. Vo finále si ako nasadená päťka poradil s talianskym "lucky loserom" Lorenzom Sonegom 6:4, 6:4.

Rubľov, ktorý v prvom kole hlavnej súťaže vyradil Slováka Norberta Gombosa, je historicky prvý ruský šampión halového podujatia v rakúskej metropole.

Vďaka zisku titulu sa prvýkrát v kariére kvalifikoval na turnaj majstrov v Londýne. "Turnaj vo Viedni je pre mňa špecifický, pretože moja babka bola Rakúšanka," uviedol Rus pre akreditované médiá.

Sonego pri postupe do finále dokázal vyradiť aj Srba Novaka Djokoviča.

ATP Viedeň - finále

Andrej Rubľov (Rus.-5) - Lorenzo Sonego (Tal.-6) 6:4, 6:4

Domov»Tenis»Turnaj vo Viedni vyhral Gombosov premožiteľ. Poradil si s hráčom, ktorý vyradil Djokoviča