Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

V kontakte boli do minulého roka. Andrej Martin má nového trénera

Andrej Martin. (Autor: TASR)
SITA|6. nov 2017 o 09:33

Slovenský tenista sa dohodol na spolupráci s českým trénerom Janom Hernychom.

TRNAVA. Slovenský tenista Andrej Martin (28) začal spoluprácu s českým trénerom Janom Hernychom.

Slovenský daviscupový reprezentant a člen EMPIRE Tennis Academy Andrej Martin bol v kontakte s českým koučom už dlhší čas. Dohodli sa však až od 1. novembra 2017 zatiaľ na tri mesiace.

V kontakte boli od minulého roka

Andrej Martin je momentálne na 163. priečke rebríčka ATP, minulý rok v júli bol už aj na 98. pozícii. Jan Hernych má 38 rokov a v rebríčku ATP vo dvojhre bol najvyššie v roku 2009 na 59. mieste.

"Ohľadne spolupráce sme v kontakte od minulého roka, ale nebolo to dosiaľ aktuálne. Preto som rád, že sa to teraz podarilo zrealizovať. Je to bývalý hráč Top 100, takže má veľa skúseností s tým, ako sa tam dostať.

Okrem toho si myslím, že je to človek s podobnou povahou a zmýšľaním ako mám ja. To je pre mňa najdôležitejšie, aby sme našli spoločnú reč a dokázal mi pomôcť sa posunúť,“ povedal Andrej Martin na webe emipre-tennis-academy.com.

"Zároveň sa chcem poďakovať klubu TC EMPIRE Trnava a EMPIRE Tennis Academy, keďže bez ich pomoci by sa mi len ťažko podarilo zrealizovať túto spoluprácu,“ dodal A. Martin.

Nemal stabilného trénera

"Sme radi, že Jan Hernych sa stal trénerom našej akadémie. Prvá etapa jeho spolupráce s Andrejom je dohodnutá na tri mesiace od prvého novembra 2017 do konca februára 2018,“ informoval predseda predstavenstva TC EMPIRE Miroslav Hlavna v tlačovej správe trnavskej tenisovej akadémie.

Andrej Martin sa v júli tohto roku pracovne rozišiel s trénerom Petrom Miklušičákom a odvtedy nemal stáleho kouča.

Držiteľ ôsmich singlových titulov na challengerovom okruhu ATP, ale aj finalista vlaňajšieho turnaja ATP World Tour 250 na antuke v chorvátskom Umagu Martin, momentálne má pred sebou účasť na domácom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC v Bratislave.

V 1. kole dvojhry ho preverí turnajová šestka Ukrajinec Sergij Stachovskij a vo štvorhre sa predstaví po boku krajana Jozefa Kovalíka už v pondelok večer proti ďalšej slovenskej dvojici Norbert Gombos, Lukáš Lacko.

Súvisiace články