Ramazzotti: Škriniar patrí medzi najlepších, ale v inom systéme

Milan Škriniar.
Milan Škriniar. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|14. jan 2021 o 17:36

Čo znamená Škriniar pre slávny Inter?

Taliansky novinár ANDREA RAMAZZOTTI z prestížneho denníka Corriere dello Sport sa špecializuje na Inter Miláno.

Vlani o slávnom futbalovom klube vydal knihu s názvom Legendy Interu.

Ramazzotti v rozhovore pre SME hovorí o situácii slovenského obrancu Milana Škriniara, ktorý v Interi pôsobí.

V rozhovore sa dočítate:

  • prečo by anglické kluby ponúkli za Škriniara viac peňazí než tímy z iných súťaží,
  • či mal Škriniar osobný problém s trénerom Contem,
  • prečo dnes majú obzvlášť dobrý vzťah a čím si Škriniar získal Conteho dôveru.

Čo znamená Škriniar pre milánsky Inter?

Kľúčový hráč. V tejto sezóne hráva stabilne v základnej zostave, v posledných trinástich súťažných zápasoch nechýbal ani raz. Spolu so Stefanom de Vrijom a Alessandrom Bastonim tvoria tri základné piliere defenzívy.

Tréner Antonio Conte ho považuje za nenahraditeľného hráča a Milan je obľúbený aj medzi fanúšikmi. Berú ho za jednu z opôr tímu.

Klub ho nepredal pred dvoma rokmi a nepustil ho ani vlani. Najmä preto, že je mladý a manažér klubu chce budovať tím s Milanom v zostave.

Ako ho vnímate vy?

Je dobrým obrancom. Myslím, že preňho je ideálne hrať v systéme na štyroch obrancov, ale dokáže hrať aj v línii s troma stopérmi.

Andrea Ramazzotti.
Andrea Ramazzotti. (Autor: corrieredellosport.it)

Je silný v hre hlavou, nedávno takto strelil dva góly. V poslednom období sa zlepšil aj v ofenzíve. Je nebezpečný najmä vtedy, keď Inter zahráva roh alebo štandardnú situáciu.

Kde má rezervy?

Mohol by sa ešte zlepšiť v situáciách, keď má loptu na kopačke, aby viac pomohol tímu tvoriť hru. Je však ešte mladý a stále má čas, môže sa zlepšiť.

Aký je Škriniarov imidž v Taliansku?

Na to som už odpovedal predtým. Je to kľúčový hráč. Asi mesiac sa liečil z ochorenia na covid-19, ale inak v tomto ročníku nastúpil vo všetkých zápasoch.

Myslím, že patrí k najlepším obrancom v talianskej lige. A bol by jedným z troch najlepších, ak by Inter hral systémom na štyroch obrancov, kde by bol Milan jedným z dvoch stopérov. Ale dobre zvláda aj systém na troch obrancov, ktorý aplikuje tréner Conte.

Inter ho kúpil pred viac ako troma rokmi zo Sampdorie Janov zhruba za 24 miliónov eur. Akú má cenu dnes?

Momentálne je zložité určiť Škriniarovu cenu pre situáciu s covidom-19. Myslím, že stál viac ako 24 miliónov, pretože v zmluve sú započítané aj bonusy.

Predpokladám, že Inter zaňho zaplatil Sampdorii až tridsať miliónov eur, ale neviem to povedať naisto.

Koľko zaňho dnes môže Inter zinkasovať?

Záleží na tom, aký klub by ho chcel kúpiť. Ak by oňho prejavil záujem klub z anglickej ligy, myslím, že by to mohlo byť aj 45 miliónov eur. Kluby z Premier League bežne platia za obrancov viac ako v iných ligách v Európe.

Pozrite sa na sumu, ktorú minul Manchester City na nákup obrancov za éry trénera Pepa Guardiolu. Je to veľa peňazí.

Pritom išlo o obyčajných hráčov, nie sú to obrancovia najvyššej kategórie. Keď Manchester City bude chcieť kúpiť Škriniara, zaplatí viac ako 50 miliónov eur.

Ako dlho zostane Škriniar v Interi?

Odhadujem, že zostane aj budúci rok, ale nemôžem to zaručiť. Inter, rovnako ako všetky ostatné kluby, musí v tomto období hľadať iné príjmy. Prežívame zložité časy, štadióny v Taliansku sú pre fanúšikov zatvorené.

Keď niekto dá Interu zaujímavú ponuku, šéfovia klubu nemôžu povedať - nie, toho Škriniara nepredáme. Trebárs tréner José Mourinho z Tottenhamu sa môže ozvať a niečo navrhnúť.

Ale nemyslím, že sa to stane. Nepredpokladám, že príde taká ponuka, ktorá by prinútila Inter predať Škriniara. Takže očakávam, že zostane.

Škriniar v závere minulej sezóny vypadol zo základnej zostavy. Vysedával na lavičke pre náhradníkov a špekulovalo sa, že má osobný problém s trénerom Contem. Čo o tom viete?

To, že koncom minulej sezóny vypadol zo základnej zostavy, nesúvisí s tým, že by mal nejaký osobný problém s trénerom Contem. Nehral z technických a taktických dôvodov.

Už na začiatku nášho rozhovoru som vravel, že Škriniar je veľmi šikovný v systéme na štyroch obrancov. Conte však využíva systém na troch stopérov, je to jeho idea.

Tréner dal vtedy priestor hráčom, ktorým lepšie sedel štýl na troch obrancov. Škriniar aj preto často vysedával na lavičke. Viac priestoru dostával skúsený Diego Godín, ktorý však po sezóne odišiel. V novej sezóne sa situácia zmenila.

Slovenský futbalista má dnes opäť Conteho dôveru. Čím si ju získal?

Conte má teraz so Škriniarom obzvlášť dobrý vzťah, nemajú medzi sebou žiadny problém. Je to hráč, ktorému verí. A stavia na ňom.

Conte v lete povedal, že uprednostňuje predaj Godína a zaradenie Škriniara do základnej jedenástky. A tak sa aj stalo. Conte dôveruje schopnostiam Škriniara a vidí v ňom potenciál. A Milan nechýba v žiadnom zápase.

Inter je druhý v Serie A. Veríte, že by po viac ako desiatich rokoch mohol získať titul?

Určite, Inter môže vyhrať titul. Momentálne má o tri body menej ako AC Miláno, ale do konca súťaže stále zostáva ešte 21 zápasov.

Inter má silný káder a myslím si, že ani nebude nakupovať posily počas januárového prestupového obdobia. Tím má veľké šance získať titul.


Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Taliansko»Ramazzotti: Škriniar patrí medzi najlepších, ale v inom systéme