98.

Kristína Makovínyová

Slovensko

+ 4:35,2 min (5)

OSRBLIE. Anastasia Kuzminová sa vrátila do biatlonového kolotoča 59. miestom v šprinte na 7,5 km na domácich ME v biatlone 2024 v Osrblí.

Pre trojnásobnú olympijskú šampiónku to boli prvé súťažné preteky po takmer piatich rokoch a tesne sa zmestila do najlepšej 60-tky, ktorá sa predstaví v sobotňajšej stíhačke.

Zo zlata sa tešila Nórka Ida Lienová časom 19:11,5 minúty.

Kuzminová oznámila reštart kariéry vlani 10. októbra a v uplynulých mesiacoch sa intenzívne pripravovala na návrat.

Do Osrblia ju prišlo povzbudiť množstvo fanúšikov, ktorí ju počas celých pretekov mohutne povzbudzovali.

Tridsaťdeväťročná pretekárka vyštartovala s číslom 75 a po úvodnom kole mala niečo vyše desaťsekundovú stratu na najlepšie.

Na ležke jej ušiel druhý terč, na stojke začala páliť veľmi rýchlo, prvé tri zložila, no posledné dva nie. S troma trestnými kolami v nohách už v závere nedokázala zrýchliť.

V cieli dlho nevedela, či sa predstaví aj v stíhačke, ale nakoniec sa jej to podarilo so stratou 2:23,8 minúty na Lienovú.

Spolu s ňou bude v sobotu štartovať aj Mária Remeňová, ktorá skončila zo šestice slovenských pretekárok najvyššie na 50. mieste s jednou chybou na strelnici a mankom 2:09,4 minúty.

Z víťazstva sa tešila Ida Lienová, ktorá už má skúsenosti zo Svetového pohára i štafetové zlato z MS a na ME dosiahla tretí cenný kov. V šprinte bola druhá aj pred štyrmi rokmi.

V Osrblí predviedla čistú streľbu i najlepší bežecký čas a vyhrala o 14 sekúnd pred svojou krajankou Maren Kirkeeideovou, víťazkou vytrvalostných pretekov.

Tretia skončila Ukrajinka Chrystyna Dmytrenková, taktiež s istou streľbou a mankom 35,3 sekundy.

"Tá jedna chybička na strelnici ma veľmi mrzí, pretože viem, že ešte nebežím, ako by som chcela. Ešte viac, že to bola posledná rana. Mohlo to byť ešte lepšie, ako to dopadlo," povedal Mária Remeňová.

Fotogaléria: Anastasia Kuzminová sa vrátila po takmer 5 rokoch

Z ďalších domácich pretekárok skončila Júlia Machyniaková na 69. mieste so stratou 2:43,9 minúty a dvoma trestnými okruhmi.

O dve priečky nižšie bola Sára Pacerová (+ 2:47,7 min (3). Zuzana Remeňová skončila na 83. pozícii (+ 3:24,4 min (3) a Kristína Makovínyová bola 98. (+ 4:35,2 min (5).

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kuzminová sa vrátila po piatich rokoch, v Osrblí si zabezpečila aj stíhacie preteky