Tejay van Garderen ešte v drese tímu BMC Racing.
Tejay van Garderen ešte v drese tímu BMC Racing. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. jún 2021 o 21:52

Čakajú ho už len jedny preteky.

PARÍŽ. Americký cyklista Tejay van Garderen už o päť dní ukončí profesionálnu kariéru. Tridsaťdvaročný jazdec tímu Education First absolvuje posledné súťažné preteky na domácom šampionáte v Knoxville 20. júna.

Van Garderen skončil dvakrát na piatom mieste celkového poradia Tour de France a v roku 2012 získal biely dres pre najlepšieho jazdca do 25 rokov.

"Pozrel som sa do zrkadla a musel som byť k sebe úprimný. Dokážem skrátka menovať osem ľudí, ktorých účasť v tíme dáva väčší zmysel ako tá moja," vysvetlil Van Garderen svoje rozhodnutie podľa AFP.

Rodák z mesta Tacoma má na konte 16 víťazstiev, z toho až jedenásť na americkom území. V roku 2013 vyhral celkové poradie pretekov Okolo Kalifornie a dosiahol aj etapové víťazstvo na Okolo Švajčiarska a Giro d'Italia.

Domov»Cyklistika»Ďalší úspech už na Tour nepridá, Američan oznámil koniec kariéry