Chelsea vyhrala dvanásty raz za sebou, Allardyce pri premiére remizoval

Simon Francis (vpravo) z Bournemouthu fauluje v pokutovom území Edena Hazarda z Chelsea. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. dec 2016 o 15:56

V tradičnom kole na Boxing Day favoriti Premier League nezaváhali. Vyhrali Manchester United, Arsenal i Chelsea.

LONDÝN. V úvodnom zápase tradičného vianočného kola anglickej futbalovej Premier League remizoval Watford na Boxing Day doma s Crystal Palace 1:1.

Londýnsky klub, na ktorého lavičke absolvoval premiéru tréner Sam Allardyce, viedol od 26. minúty po strele francúzskeho stredopoliara Yohana Cabayeho.

Ešte pred prestávkou mohli hráči Crystal Palace zvýšiť skóre, no Bentekeho pokutový kop brankár Gomes zneškodnil.

Domáci vyrovnali na 1:1 v druhom dejstve zásluhou útočníka Troya Deeneyho, ktorý nariadený pokutový kop premenil.

Crystal Palace vybojoval remízu na ihrisku Watfordu.: fotogaléria

26.12.2016

Hráči Chelsea Londýn zdolali Bournemouth 3:0 a oplatili mu minuloročnú prehru. Ten vtedy ukradol na Stamford Bridge všetky body. Líder tabuľky má pred druhým Liverpoolom, ktorý má zápas k dobru, deväťbodový náskok.

12. zápas

za sebou vyhrali futbalisti FC Chelsea v Premier League.

Do prvej štvorky sa snaží prebojovať Manchester United, ktorý zvíťazil nad Sunderlandom 3:1.

Netradičný protest si na pondelok pripravil majiteľ Leicestru City, ktorý rozdal fanúšikom tridsaťtisíc masiek s podobizňou Jamieho Vardyho. Útočníka potrestala národná asociácia FA trojzápasovým dištancom za vylúčenie v zápase so Stoke a jej rozhodnutie označil Vichai Srivaddhanaprabha za neférové.

Očakávaný adresát protestu, šéf FA Greg Clarke, videl na štadióne King Power Stadium prehru úradujúceho majstra s Evertonom 0:2.

Aj takýmto spôsobom protestoval majiteľ Leicesteru City.
Aj takýmto spôsobom protestoval majiteľ Leicesteru City. (Autor: TASR/AP)

PREMIER LEAGUE - 18. kolo:

FC Watford - FC Crystal Palace 1:1 (0:1)

Góly: 71. Deeney - 26. Cabaye, 20.304 divákov.

Arsenal Londýn - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)

Gól: 86. Giroud, 59.925 divákov.

Brankár Arsenalu Petr Čech zasahuje pri šanci Solomona Rondóna (vpravo).
Brankár Arsenalu Petr Čech zasahuje pri šanci Solomona Rondóna (vpravo). (Autor: TASR/AP)

FC Burnley - FC Middlesbrough 1:0 (0:0)

Gól: 80. Gray

Leicester City - FC Everton 0:2 (0:0)

Góly: 51. Mirallas, 90.+1 Lukaku, 31.985 divákov.

Chelsea Londýn - AFC Bournemouth 3:0 (1:0)

Góly: 24. a 90.+3 Pedro, 49. Hazard (11m), 41.384 divákov.

Manchester United - AFC Sunderland 3:1 (1:0)

Góly: 39. Blind, 82. Ibrahimovič, 86. Mkhitaryan - 90.+1 Borini

Swansea City - West Ham United 1:4 (0:1)

Góly: 89. Llorente - 13. Ayew, 50. Reid, 78: Antonio, 90. Carroll, 20.757 divákov.

Hull City - Manchester City 0:3 (0:0)

Góly: 72. Toure, 78. Iheanacho, 90.+4 Davies (vlastný.), 23.134 divákov.

Domov»Ďalšie športy»Box»Chelsea vyhrala dvanásty raz za sebou, Allardyce pri premiére remizoval