Boľšunov si napravil náladu, Koristek skončil piaty od konca

Rus Alexander Boľšunov pri triumfe v sobotu na pretekoch vo švédskom Falune.
Rus Alexander Boľšunov pri triumfe v sobotu na pretekoch vo švédskom Falune. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|30. jan 2021 o 15:15

Vo Švédsku sa darilo Nórom.

Svetový pohár v behu na lyžiach, Falun (Švédsko)

+ 3:57,6 min

FALUN. Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov zvíťazil aj v sobotných pretekoch Svetového pohára na 15 kilometrov klasickou technikou s hromadným štartom.

Zlepšil si tak náladu po tom, ako sa minulý týždeň vo fínskom Lahti dostal do sporu s domácim pretekárom Jonim Mäkim. Ten v sobotu vo švédskom Falune neštartoval.

Dvadsaťštyriročný obhajca veľkého glóbusu napriek pádu v zjazde nadviazal na piatkový triumf na rovnakej vzdialenosti voľnou technikou.

Vďaka 25. víťazstvu na podujatiach Svetového pohára v kariére opäť zvýšil svoj náskok na čele celkového poradia, kde vedie suverénne o 771 bodov pred krajanom Ivanom Jakimuškinom. Boľšunov figuruje aj na čele hodnotenia dlhých behov.

Vo Falune sa darilo aj Nórom, ktorí obsadili štyri stupienky za Boľšunovom. O poradí druhého Johannesa Hösflota Kläba a tretieho Paala Golberga (obaja +0,4 s) rozhodol až fotofiniš.

Slovenský reprezentant Ján Koristek finišoval na 71. pozícii s mankom 3:57,6 minúty.