Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Ak budú Slovenky medzi elitou, pravdepodobne budú hrať vonku

Členky slovenského tímu a kapitán Matej Lipták spievajú hymnu pred začiatkom fedcupového stretnutia proti Holandsku. Zľava Daniela Hantuchová, Rebecca Šramková, Jana Čepelová a Kristína Kučová. (Autor: TASR)
SITA|25. apr 2017 o 15:39

Matematicky je pravdepodobnosť 68,75 %, že sa Slovenky predstavia u súpera.

BRATISLAVA. Dobrou správou pre slovenské tenistky je, že vzhľadom na plánovanú zmenu formátu Pohára federácie reprezentačných družstiev žien už od roku 2018 veľmi pravdepodobne budú nazad vo svetovej skupine.

Sprievodnou nepriaznivou skutočnosťou by v prípade schválenia rozšírenia elitnej spoločnosti z osem tímov na šestnásť bol značne hroziaci vstupný zápas vonku.

Držiteľky Fed Cupu 2002 Slovenky naposledy hrali v elitnej spoločnosti v roku 2014. Minulý týždeň v Bratislave v play-off o ňu podľahli Holanďankám 2:3.

Ak na výročnom valnom zhromaždení Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) 1. - 4. augusta vo vietnamskom Hočiminovom Meste delegáti odsúhlasia marcové odporúčania Rady riaditeľov ITF vrátane zvýšenia počtu účastníkov svetovej skupiny, čím by sa formálne zavŕšil príslušný reformný proces, Slovenky by sa pred žrebom ročníka 2018 (uskutoční sa v stredu 20. septembra 2017) ocitli medzi nenasadenou osmičkou spolu s Belgičankami, Taliankami, Ukrajinkami, Rumunkami, Španielkami, Austrálčankami a Kanaďankami.

Už v tejto chvíli je to jasné na základe fedcupového renkingu krajín ITF k 24. aprílu a vzhľadom na zoznam šestnástich aktérov rozrastenej "World Group".

Tím SR by čelil niekomu z okteta Česko, Bielorusko, USA, Francúzsko, Švajčiarsko, Nemecko, Holandsko a Rusko.

Na základe pravidla o reciprocite by pritom cestoval do Česka, Bieloruska, Francúzska, Nemecka a Holandska. Hostil by Švajčiarsko a Rusko. V prípade USA by rozhodol dodatočný žreb. Matematicky je teda pravdepodobnosť 68,75 %, že Slovenky by sa predstavili u súpera.

Zoznam účastníkov prípadnej rozšírenej svetovej skupiny Pohára federácie 2018:

Česko 1. - tím SR by hral u súpera

Bielorusko 2. - tím SR by hral u súpera

USA 3. - o výhode domáceho prostredia by rozhodol dodatočný žreb

Francúzsko 4. - tím SR by hral u súpera

Švajčiarsko 5. - hralo by sa v SR

Nemecko 6. - tím SR by hral u súpera

Holandsko 7. - tím SR by hral u súpera

Rusko 8. - hralo by sa v SR

----------------------------------------

Belgicko 9.

Taliansko 10.

Ukrajina 11.

Rumunsko 12.

Španielsko 13.

Austrália 14.

Kanada 15.

SLOVENSKO 16.

Súvisiace články