Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Aj federácia zamietla odvolanie proti Sundbymu, Rusi idú na CAS

Zľava strieborný Švéd Marcus Hellner, zlatý Švajčiar Dario Cologna a bronzový Nór Martin Johnsrud Sundby. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 11. feb 2014 o 16:27

FIS súhlasí s rozhodnutím jury, bronz zostáva Nórom.

ČERVENÁ POĽANA. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zamietla odvolanie vedenia ruskej výpravy proti počínaniu nórskeho bežca na lyžiach Martina Johnsruda Sundbyho v závere skiatlonu na 15 km klasicky a 15 km voľne na zimných olympijských hrách v Soči.

Severan v súboji o bronz prekrížil v závere cestu Rusovi Maximovi Vylegžaninovi, ale nespomalil ho. Rozhodcovská komisia FIS protest zamietla, Sundbymu uložila iba písomné napomenutie a ponechala v platnosti pôvodné výsledky.

"Odvolacia komisia zamietla pokus ruskej výpravy o zmenu výsledkov a podporuje rozhodnutie jury udeliť bronzovú medailu Martinovi Johnsrudovi Sundbymu," uvádza sa v oficiálnom stanovisku FIS.

Ruská strana sa aj tak nechce zmieriť s týmto verdiktom a plánuje podať odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS) do Lausanne. Informovala o tom prezidentka Ruskej federácie v behu na lyžiach (FLGR) Jelena Välbeová

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.