Maxim Čajkovič oslavuje so spoluhráčom svoj prvý gól za Wilkes-Barre/Scranton Penguins (Autor: X / WBSPenguins)
Oh my Hockey|18. feb 2024 o 08:38

V AHL bolo v akcii až osem Slovákov, bodovali traja.

NEW YORK. Slovenský hokejista Maxim Čajkovič bol v januári súčasťou výmeny medzi NHL klubmi Minnesota Wild a Pittsburgh Penguins, po ktorej bol z AHL preradený do nižšej ECHL.

V nej si po siedmich zápasoch vybojoval povolanie naspäť a túto noc sa mu vo svojom druhom zápase za Wilkes-Barre/Scranton Penguins podarilo premiérovo skórovať, keď na začiatku druhej tretiny vyrovnávajúcim gólom na 1:1 zavelil na obrat. Jeho tím vyhral 6:3.

Maxim Čajkovič vyslal na bránu súpera päť striel, viac ich mal v zápase len Alexander Nylander. Do zápasových štatistík sa zapísal aj dvojminútovým trestom za hrubosť.

Regenda vyrovnal osobné maximum

Výbornú formu má Pavol Regenda, ktorý bodoval už v piatom zápase po sebe.

Svojim 25. bodom si vyrovnal bodové maximum z minulej sezóny, no tentoraz na to potreboval o 18 zápasov menej.

V noci asistoval pri jedinom góle San Diega pri prehe 1:2 s Henderson Silver Knights, keď aktívnym forčekingom pomohol vybojovať puk za bránou a následne ho skvele posunul na modrú.

Na strane súpera nastúpil Jakub Demek, ktorý si do zápasových štatistík pripísal tri strely a jeden mínusový bod.

Koch s asistenciou

Súboj Slovákov sa konal aj v stretnutí medzi Tucsonom a hosťujúcim Ontariom, za ktoré sa Martin Chromiak prezentoval dvoma strelami, no sériu bez bodu si predĺžil na šesť zápasov.

V drese domácich bol s piatimi streleckými pokusmi najaktívnejším strelcom Miloš Kelemen, bodovať sa mu však nepodarilo. V druhej tretine bol vylúčený na 10 minút kvôli nešportovému správaniu.

Jeho spoluhráč Patrik Koch si pripísal asistenciu, plusový bod a strelu na bránu. Spolu s Kelemenom sa tešili z výhry 3:2.

Adam Sýkora bol pri výhre Hartfordu 2:1 po predĺžení na Bridgeportom, v zápase zaknihoval tri strely na bránu.

Marián Studenič pri prehre Coachella 2:5 proti Coloradu nebodoval.

Samuel Kňažko sa nezmestil do zostavy Clevelandu.

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Čajkovič s prvým gólom za Penguins, bodovali aj ďalší Slováci