ONLINE: AC Miláno - FC Liverpool (Liga majstrov)

AC Miláno - FC Liverpool: ONLINE prenos zo zápasu Ligy majstrov.
AC Miláno - FC Liverpool: ONLINE prenos zo zápasu Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. dec 2021 o 12:00

Sledujte s nami online prenos zo zápasu Ligy majstrov: AC Miláno - FC Liverpool.

Všetky utorkové zápasy

ONLINE PRENOS: AC Miláno - FC Liverpool (LIVE Liga majstrov 2021/2022 dnes, utorok, B-skupina)

Liga majstrov Skupina B 2021/2022
07.12.2021 o 21:00
AC Miláno
1:2
(1:1, 0:1)
90+5 minúta
Ukončený
Liverpool
Prehľad
Góly: 29. Tomori – 36. M. Salah, 55. Origi. Rozhodca: Makkelie.
Liverpool po zmene strán otočil vývoj stretnutia, o víťazstve hostí rozhodla presná hlavička v podaní Divocka Origiho. Liverpool zdolal na San Sire AC Miláno 2:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem dobrú noc.
90+5
Zápas sa už iba prakticky dohráva na polovici hostí.
90+4
Alex Oxlade-Chamberlain si pomáhal na polovici domácich nedovolene, lopta pre AC Miláno.
90+3
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Takumi Minamino, prichádza Max Woltman.
Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Neco Williams, prichádza Conor Bradley.
90+1
importantAlex Oxlade-Chamberlain mohol definitívne rozhodnúť dnešný zápas, po prihrávke Nabyho Keitu ale odmietol skórovať.
90
importantHlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.
89
Po nedovolenom zákroku Liverpoolu prichádza ďalšia štandardka pre AC Miláno.
88
Ibrahima Konate vypichol loptu Franckovi Kessiemu, domáci útočník to ešte skúšal filmovaním – môže byť rád, že nevidel žltú kartu.
87
Po centri sa do zakončenia dostal Franck Kessie, jeho hlavička bola však veľmi nepresná. Odkop od brány Liverpoolu.
86
Nat Phillips zastavil nedovolene Thea Hernandeza, domáci tím má výhodu priameho voľného kopu.
85
importantFranck Kessie mohol vyrovnať, domáci hráč sa ocitol za obranou Liverpoolu, v jasnej tutovke ale neprekonal Alissona Beckera.
84
Akrobatické zakončenie Zlatana Ibrahimovica po centri z pravej strany, jeho nožničky mu nevyšli podľa predstáv.
83
Ibrahimovic predĺžil loptu hlavou na Florenziho, ten je však v ofsajde. Lopta pre Liverpool.
83
changeStriedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Rade Krunić, prichádza Tiemoué Bakayoko.
82
Striedajúci Saelemaekers si vypýtal faul pred šestnástkou Liverpoolu, štandardka pre AC Miláno.
81
AC Miláno drží loptu na vlastnej polovici ihriska, čas sa domácim hráčom kráti.
80
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Divock Origi, prichádza Fabinho.
79
Nepresný center z kopačky Kostasa Tsimikasa, odkop od brány domácich.
77
77
Junior Messias takmer zúžitkoval prihrávku z kopačky Zlatana Ibrahimovica, nechýbalo veľa – pri lopte bol ale skôr Alisson Becker.
75
Zblokovaná strela z kopačky Neca Williams, dôležitý obranný zákrok predviedol Rade Krunic.
74
Hostia to skúšali po pravej strane ihriska, nasledovať bude autové vhadzovanie Liverpoolu.
73
Domáci futbalisti pôsobia odovzdaným dojmom, hostia si kontrolujú priebeh zápasu v druhom polčase.
71
Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať hosťujúci Alex Oxlade-Chamberlain.
70
Do konca dnešného stretnutia ostáva posledných 20 minút, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 43% – 57%.
69
69
Williams našiel centrom v šestnástke Origiho, jeho hlavička tentokrát letí tesne vedľa domácej brány.
68
Nákop z kopačky striedajúceho Florenziho končí mimo hracej plochy, odkop od brány Alissona Beckera.
67
Zlatan Ibrahimovic si nabiehal do šestnástky hostí, cez Ibrahimu Konateho sa ale nedostal. Roh pre domáci celok.
66
Ofsajdové postavenie v ktorom sa ocitol Zlatan Ibrahimovic, ten je v dnešnom zápase prakticky neviditeľný.
65
Spoza šestnástky to vyskúšal aktívny Divock Origi, Mike Maignan sa musel poriadne natiahnuť – strela nakoniec nesmerovala medzi tri žrde.
65
65
changeStriedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Pierre Kalulu, prichádza Alessandro Florenzi.
64
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Mohamed Salah, prichádza Naby Keïta.
Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Sadio Mané, prichádza Joe Gomez.
63
Liverpool drží loptu na polovici domácich, hostia po druhom strelenom góle hrajú vo veľkej pohode.
62
importantStrelecký pokus Mohameda Salaha z vnútra šestnástky zblokovaný na roh.
61
61
Domáci sa snažia zareagovať na vývoj zápasu dvojitým striedaním, na zverencov Stefana Pioliho čaká náročná úloha – potrebujú otočiť stav zápasu.
60
Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, strelecké pokusy na bránu v prospech hostí: 2-7.
59
changeStriedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Brahim Díaz, prichádza Ismaël Binnásir.
Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Sandro Tonali, prichádza Alexis Saelemaekers.
57
Alex Oxlade-Chamberlain sa rozhodol pre strelecký pokus, ten bol tečovaný na rohový kop.
55
55
goalLiverpool dal gól! Hostia otáčajú stav stretnutia, Mike Maignan síce vyrazil strelu z kopačky Sadia Maného, na gólovú hlavičku DIVOCKA ORIGIHO bol príkrátky – 1:2! Bez asistencie.
54
Neco Williams si vypýtal faul na polovici domácich, štandardka pre Liverpool.
53
Mohamed Salah sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky, jeho strelu ľavačkou kryl Mike Maignan.
52
Spätná prihrávka z kopačky Kessieho končí v náručí hosťujúceho brankára Alissona.
51
Origiho nevydarená strela z vnútra šestnástky končí v náručí domáceho brankára.
50
Po súboji Francka Kessieho a Kostasa Tsimikasa v šestnástke reklamujú domáci futbalisti pokutový kop, hlavný rozhodca má však iný názor.
49
Origi s faulom na vlastnej polovici ihriska, na zemi skončil Krunic. Štandardka pre AC Miláno.
48
Takumi Minamino dostal priestor pred šestnástkou domácich a tak sa pokúsil o zakončenie – to však letelo nad bránu Maignana.
47
Center z kopačky Messiasa odvrátil hlavou na strane hostí Phillips. AC Miláno sa snaží o ofenzívny vstup do druhého polčasu.
46
Začal sa druhý polčas.
O niekoľko okamihov začne druhý polčas dnešného zápasu. Zatiaľ čo Liverpoolu už v tomto stretnutí o nič nejde, AC Miláno musí získať tri body, ak chce pomýšľať na postup do vyraďovacej fáze tejto súťaže.
Máme za sebou prvý polčas súboja medzi AC Milánom a Liverpoolom. V prvom dejstve sme sledovali zaujímavý futbal, domácich poslal do vedenia po rohovom kope Tomori, za hostí odpovedal Salah. Po prvom polčase je stav zápasu nerozhodný 1:1. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Ďalekonosný pokus z kopačky Divocka Origiho končí na domácich tribúnach. Odkop od brány Maignana.
45+1
Prvá nadstavená minúta prvého polčasu je za nami, loptu majú v moci futbalisti Liverpoolu.
45
importantHlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase dve minúty.
44
V závere prvého dejstva sa hra odohráva na polovici hostí, autové vhadzovanie pre domáci tím.
43
Zlatan Ibrahimovic sa odpútal od svojho strážcu, preváhal ale ideálny okamih na prihrávku a lopty sa tak vo vlastnej šestnástke zmocnili hráči Liverpoolu.
41
Krunic bol podľa hlavného rozhodcu faulovaný Williamsom, lopta pre AC Miláno.
40
Ďalší faul na domácej strane, tentokrát bol nedovolene zastavený pri postrannej čiare Kostas Tsimikas.
39
Divock Origi zastavený nedovolene, faul predviedol Fikayo Tomori. Priamy kop pre Liverpool.
38
Sadio Mané unikol domácej obrane, jeho pokus skončil na bočnej sieti domácej brány. Nakoniec sa ale pískal ofsajd hosťujúceho futbalistu.
37
Vedenie domácich trvalo približne sedem minút, hostia dokázali odpovedať gólom z kopačky svojej najväčšej hviezdy.
36
36
goalLiverpool dal gól! A je vyrovnané! Ofenzívny výlet podnikol Alex Oxlade-Chamberlain, Mike Maignan jeho strelu ešte vyrazil, na dorážku MOHAMEDA SALAHA už ale nemal nárok – 1:1! Bez asistencie.
35
Divock Origi si faul na hranici šestnástky nevypýtal, hra pokračuje ďalej.
34
Center Salaha bol odvrátený, strelecký pokus spoza šestnástky v podaní Oxlade-Chamberlaina zblokovaný na roh.
33
Hra je prerušená, po zásahu do tváre ostáva na hracej ploche ležať Junior Messias.
32
importantDivock Origi si urobil v šestnástke priestor a zakončil ľavačkou, Mike Maignan jeho pokus zneškodnil.
31
31
Po prihrávke Maného centroval z ľavej strany Tsimikas, jeho prihrávku zblokoval na roh Tomori.
30
Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, domáci otvorili skóre zápasu po rohovom kope. Priebeh ďalších minút bude veľmi zaujímavý.
29
29
goalAC Miláno dalo gól! Domáci otvárajú skóre zápasu, po rohovom kope dotlačil loptu do siete FIKAYO TOMORI – 1:0! Bez asistencie.
28
Rýchla akcia domácich hráčov, loptu si v šestnástke prebral Zlatan Ibrahimovic, zakončiť cez Ibrahimu Konateho ale nedokázal. Roh pre AC Miláno.
27
Kostas Tsimikas vybojoval po prieniku po ľavom krídle rohový kop pre Liverpool.
26
Sadio Mané bol faulovaný na polovici ihriska, nedovolene zahral Pierre Kalulu.
25
Mike Maignan trochu zaváhal vo vzduchu pri pokuse o stiahnutie lopty. Následne je hra prerušená, na hracej ploche ostáva ležať jeden z domácich hráčov.
24
Sadio Mané s pokusom vysunúť Mohameda Salaha, akciu Liverpool prerušil Fikayo Tomori. Roh pre hostí.
22
Minamino našiel pred šestnástkou Maného, ten však loptu stráca, keď následne fauloval Tomoriho.
21
Franck Kessie sa pošmykol v osobnom súboji, následne fauloval Takumiho Minamina – lopta pre Liverpool.
20
Na center Oxlade-Chamberlaina si naskočil Ibahima Konateho, jeho hlavička po rohovom kope nebola presná.
19
Center Neca Williamsa sa síce nedostal k Divockovi Origimu, loptu ale odvrátil pre istotu na roh Fikayo Tomori.
18
Nepresná kombinácia na strane hostí, loptu nakoniec posiela hlavou mimo hraciu plochu Ibrahima Konate.
17
Nat Phillips najprv dobre prerušil akciu domácich hráčov, o niekoľko sekúnd neskôr odkopáva loptu na polovicu súpera.
15
Center z ľavej strany v podaní Kostasa Tsimikasa je veľmi nepresný, nasledovať bude odkop od brány AC Milána.
14
Liverpool pokračuje v držaní lopty na vlastnej polovici ihriska, naopak domáci futbalisti vyčkávajú na svojho súpera.
13
Hra je prerušená, na hracej ploche skončil po súboji s Divockom Origim Alessio Romagnoli.
12
Junior Messias fauloval pri postrannej čiare Kostasa Tsimikasa, pri lopte ostanú hostia.
11
Franck Kessie sa snažil vysunúť Brahima Diaza, svoju prihrávku nenačasoval ideálne. Loptu má Alisson Becker.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, držanie lopty hovorí zatiaľ v prospech hostí: 39% – 61%.
9
Liverpool opäť kombinuje pred šestnástkou súpera, obrana AC Milána je ale poriadne zhustená.
8
Po centri Messiasa hlavičkoval Tomori, Alisson nemal s týmto pokusom prakticky žiadne problémy.
7
Neco Wiliams fauloval Radeho Krunica, štandardka pre AC Miláno.
6
Junior Messias sa nepresadil pri postrannej čiare, prienik domáceho futbalistu zastavil Kostas Tsimikas.
5
Hostia nasťahovaní na polovici domácich, Liverpool je v úvode zápasu aktívnejší.
4
Prvý strelecký pokus na bránu predviedol hosťujúci Neco Williams, domáci brankár bez problémov kryl jeho strelu.
3
Nepresný odkop z kopačky Maignana, lopta končí mimo hracej plochy. Autové vhadzovanie pre Liverpool.
2
Úvodné sekundy zápasu patria s loptou na kopačkách hosťujúcim hráčom.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

AC Miláno: Maignan – Hernández, A. Romagnoli (C), Tomori, Kalulu – Krunić, Tonali, Kessié – B. Díaz, Ibrahimović, Messias.
Náhradníci: Tătăruşanu, Jungdal – Ballo-Touré, Binnásir, Florenzi, Maldini, Bakayoko, Gabbia, Saelemaekers.
Trenér: Stefano Pioli

Liverpool FC: Alisson (C) – Tsimikas, N. Phillips, Konaté, N. Williams – Minamino, Morton, Oxlade-Chamberlain – Mané, Origi, M. Salah.
Náhradníci: Kelleher – Fabinho, Keïta, Joe Gomez, Robertson, Matip, Alexander-Arnold.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Makkelie.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas Ligy majstrov v základnej skupine B AC Miláno – Liverpool FC. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

AC: Zverenci Stefana Pioliho si svoj návrat do elitnej súťaže predstavovali rozhodne inak, po 5 zápasoch majú na konte 4 body (1 výhra, 1 remíza, 3 prehry). V poslednom zápase však vstali z mŕtvych, po najtesnejšom víťazstve na ihrisku Atletica Madrid, o ktorom rozhodol útočník Junior Messias majú stále nádej na postup do vyraďovacej fázy Ligy Majstrov. AC Miláno však potrebuje v poslednom zápase skupiny zdolať favorizovaný Liverpool FC.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa ovádli “skupinu smrti” famóznym spôsobom, po piatich odohraných zápasoch majú na svojom konte plný počet bodov, 15 strelených gólov a 5 inkasovaných. V poslednom vystúpení zdolali na Anfielde Porto 2:0 vďaka gólom Thiaga a Hendersona. Ak by The Reds zvíťazili aj v záverečnom vystúpení základnej skupiny, stali by sa vôbec prvým anglickým tímom histórii Ligy majstrov, ktorý by získal v skupinovej fáze plný počet bodov.