Štefan Svitko.
Štefan Svitko. (Autor: Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool)
Miloslav Šebela|15. jan 2023 o 12:00

Si hrdina, chválil Svitka český súper

BRATISLAVA. V nedeľu sa usmieval a bol šťastný, že sa dostal bez ujmy do cieľa. Na vyhlasovaní ho na pódiu doplnili mechanik Zlatko Novosád a fyzioterapeut Jakub Kmeťko.

Dakar je pre Štefana Svitka veľkou vášňou.

Tento rok však nebojoval o najlepšie priečky. Súperi mu ušli. Po prvých troch etapách stratil hodinu. Šancu vybojovať výsledok, ktorý by ho uspokojil, stratil v prvých dňoch.

Tento rok v celkovom poradí vybojoval 12. priečku so stratou 1:50 h na víťazného Argentínčana Kevina Benavidesa.

Od desiateho miesta ho delilo 12 minút. To nie je veľa a v minulosti skončil aj horšie. Pred štartom však veril v top10, chcel byť však čo najvyššie.

Po dvoch etapách bolo zrejmé, že to bolo skôr jeho želanie.

„Vedel som, že o víťazstvo bojovať nebudem, ale chcel som pretekať s najlepšími,“ vravel jazdec Slovnaft Rally Teamu.

„Som rád, že mám Dakar za sebou. Nebolo to pre mňa veľmi dobré. Prví jazdci išli veľmi rýchlo. Nedokázal som sa ich držať. Dvanáste miesto je dobré, ale chcel som viac. Som rád, že som v cieli," hovoril Svitko pre Red Bull.