MS v severskom lyžovaní 2021

MS v severskom lyžovaní 2021 hostí v dňoch od 24. februára do 7. marca nemecké stredisko Oberstdorf.

Súčasťou šampionátu sú súťaže v troch športoch: beh na lyžiach, skoky na lyžiach a severská kombinácia.

Sklamaný Alexander Boľšunov a jeho rival Johannes Kläbo.
10.03.2021
Vyhral, potom ho diskvalifikovali. Nóri stiahli odvolanie voči KläboviStalo sa tak na žiadosť bežca.
10.03.2021
Therese Johaugová.
08.03.2021
Kráľovnou Oberstdorfu nestarnúca Johaugová, slovenský minitím zázrak nespravilSlováci mali ďaleko od najlepších.
08.03.2021
Johannes Hofslot Kläbo (vľavo) prechádza ako prvý cieľom v pretekoch na 50 km na MS. Alexandra Boľšunova ešte predbieha aj druhý Nór Emil Iversen (vpravo).
Miloslav Šebela07.03.2021
Boľšunov odmietol medailu. Súboj najväčších hviezd sa skončil plačom a diskvalifikáciouPôvodného víťaza maratónu diskvalifikovali.
Rozhodujúci moment pretekov.
07.03.2021
Kläbo sa tešil zo zlata len pár minút. Nóra diskvalifikovali, Boľšunov v cieli plakalRus cítil veľkú krivdu.
07.03.2021
Nemeckí skokani.
06.03.2021
Nemci vyhrali súťaž družstiev, Geiger získal na prebiehajúcich MS už štvrtú medailuMedaily brali aj Rakúšania a Poliaci.
06.03.2021
06.03.2021
Vyhrala s najvyšším náskokom v histórii. Johaugová na MS deklasovala konkurenciuNórka nemala výraznejšiu konkurentku.
06.03.2021
Stefan Kraft.
05.03.2021
Mal problémy s chrbtom, prekonal covid. Kraft dokázal, čo sa mu ani nesnívaloKraft sa dokáže veľmi dobre pripraviť na vrcholné podujatie.
05.03.2021
Johannes Hosflot Kläbo.
05.03.2021
Nóri opäť ovládli aj štafetu, získali jedenáste zlato v sériiKläbo skompletizoval zlatý hetrik, keď vyhral individuálny aj tímový šprint a štafety.
05.03.2021
Johannes Lamparter.
04.03.2021
Zaskočil veľkého favorita. Len 19-ročný mladík sa stal majstrom svetaV tomto roku ovládol aj juniorský šampionát.
04.03.2021
Štafeta Nórska.
04.03.2021
Iba dve pretekárky majú viac zlatých medailí. Johaugová pomohla Nórsku k triumfu v štafeteV roku 2017 pre dopingový dištanc na MS neštartovala.