16.09.2020, Matej Kubove Kubove

Hirsch si v reprezentáciách U17 a U19 pochvaľuje prístup hráčov, v tréningoch sa veľa venuje aj videu

16.09.2020, Matej Kubove Kubove
Poľský tréner Klaudiusz Hirsch mal od 14. do 17. septembra v Púchove k dispozícii slovenské reprezentácie do 19 a 17 rokov. Prvé dva dni zarezávala staršia kategória, ďalšie dva tá mladšia.
image

Hirsch si v prvom rade pochvaľoval prístup hráčov: „Som prekvapený, ale v dobrom slova zmysle. Po takej dlhej pauze, akú sme mali, chlapci chcú pracovať a majú chuť do tréningov. V tíme je veľmi dobrá atmosféra a zdravá rivalita. Chlapci sa udržiavali v kondícii aj počas jarných mesiacov, kedy sa nehralo. Aj tam je vidieť ako im na futsale záleží,“ hovorí poľský lodivod, ktorý by rád odohral niekoľko prípravných stretnutí.

„Všetko záleží od nariadení. Verím, že dostaneme šancu hrať proti iným krajinám. Aktuálne máme naplánované s U17 aj U19 po dva prípravné stretnutia s Francúzskom v Lyone, ale uvidíme, aká bude situácia. Ak to nevyjde, existuje náhradný plán a síce ďalšie sústredenie v domácich podmienkach,“ prezradil.

V Púchove sa Klaudiusz Hirsch so svojimi zverencami zameriaval na niekoľko aspektov hry: „Pracujeme na využívaní variantov našeho herneho modelu. Každý moment, ktorý vyplynie z hry sa snažíme vyriešiť správne. Trénujeme ako reagovať v situácií, keď máme loptu alebo keď ju nemáme. Pracujeme na systéme 4-0 so zameraním sa na zvládnutie pressingu. Chceme hráčov naučiť robiť správne rozhodnutia na ihrisku. Síce nemáme k dispozícii zápasy, ale náš tréning je modelovaný so zápasovými prvkami, to znamená, že v každom cvičení je zapojená aj obranná hra. Skúšame ofenzívne koncepty dvojíc,“ tvrdí.

Každý deň hráči absolvujú videoanalýzu, kde s nimi rozoberáme rôzne herné situácie. „Je to skvelý nástroj, pretože chlapci môžu vidieť a vyhodnotiť svoje rozhodnutia na ihrisku. Teší ma, že chlapci sú rozumní a chápu všetko, čo cvičíme na trénigoch. Chcú hrať futsal, baví ich to, čo je pozitívne,“ dodal tréner Klaudiusz Hirsch.

image