REPREZENTÁCIA SR

Futsalová reprezentácia odchádza z Drážďan sklamaná, bod s Nemeckom sa jej máli

12. okt 2022 o 22:12

Zverenci Mariána Berkyho iba remizovali v Drážďanoch s reprezentáciou domáceho Nemecka 1:1. Na gól Došu z 27. minúty odpovedal za necelé dve minúty Oliveira.

Zaslúžený bodový zisk po dobrom výkone, tak komentovala výsledok nemeckej futsalovej reprezentácie oficiálna stránka DFB. Zverenci trénera Marcela Loosvelda sa tak spamätali z prehry 5:1 v Lotyšsku a po prvom bode pred druhým zápasom majú kvalifikáciu do elitného kola vo vlastných rukách. Zverenci trénera Mariána Berkyho nastúpia v ďalšom stretnutí v stredu 9. novembra v Leviciach opäť proti Nemecku a boje v skupine ukončia v marci 2023 duelom v Lotyšsku. Stále sú na čele 12. skupiny so 4 bodmi.

Do ďalšieho kvalifikačného kola postupujú len víťazi skupín a štyria najlepší z druhých miest. Zvyšných osem miest na druhom mieste hrá play-off o vstup do elitného kola.