Futsalová extraliga juniorov U20

Extraliga juniorov U-20: Košický Podpor Pohyb späť na čele po bloku v Nových Zámkoch

26. jan 2023 o 15:20

Usporiadateľ 5.bloku vyzval na svojej palubovke v ŠH Milénium v rámci extraligy juniorov do 20 rokov svojich súperov z Lučenca a Košíc.

Zverenci Richarda Bača zvíťazili v oboch svojich zápasoch, pripísali si do tabuľky 6 bodov a vrátili sa na čelo súťaže. Pred druhou bratislavskou Pinerolou majú náskok dvoch bodov, tretí Makroteam Žilina stráca body tri.

Už prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, na góly sa čakala až do záveru stretnutia. Dvomi gólmi napokon vystrieľal tri body pre MIMEL Janšto. Do súboja Lučenčanov s košickým Podpor Pohybom vstúpili lepšie na súpiske písaní hostia, po dvoch gólov Ivana sa dostali do vedenia 2:0. Do prestávky ešte znížil reprezentant do 19 rokov Berky, posledné slovo v zápase však mal Levický, ktorý podčiarkol trojbodový zápis.

Posledné meranie síl dopadlo jednoznačne pre futsalistov z východu, keď o druhom víťazstve v bloku rozhodli už v prvom polčase, ktorý ovládli v pomere 4:0.