Ženská Niké futsal liga

2.blok ŽNFL: Po bloku v Bardejove v skupine východ poznáme dvoch postupujúcich do Final Four

11. dec 2023 o 13:08

Bardejovská športová hala Mier hostila zápasy druhého bloku Ženskej Niké Futsal Ligy. Podobne, ako v prvom, dominovali v oboch zápasoch futsalistky Prešova.

Domáci Bardejov sa proti Košičankám pomaly rozbiehal, na začiatku druhého dejstva však dvakrát gólovo udrela Iľková. Kapitánka Jacenková pečatila hladké víťazstvo 3:0. Prešov si proti medzinárodnému tímu z Košíc išiel za povinnými bodmi od úvodu, v prvej dvadsaťminútovke udreli Žemberyová s Rumančíkovou. Po prestávke pridala Macková tretí gól favorita, Rumančíková s Juskovou v tej istej minúte navýšili skóre zápasu už na 5:0. Čestný úspech zaznamenali aj Košice, keď sa do streleckej listiny zapísala Šalitrošová. Konečné skóre prikrášlila v závere Macková.

Bardejov chcel v poslednom zápase oplatiť Prešovu prehru, v skvelej diváckej kulise ale po trinástich minútach prehrával 0:3. Bereščáková s Cuperovou však gólmi do polčasu postavili domáce na nohy - 2:3. V 28.minúte hala zaburácala po vyrovnávajúcom góle Hlavinkovej, hráčky v zelenom však mali dnes na ihrisku Rumančíkovú, ktorá čistým hetrikom v priebehu necelých troch minút rozhodla o osude zápasu, dnes strelila celkom kvarteto gólov.