NIKÉ FUTSAL EXTRALIGA

14.kolo Niké Futsal Extraligy: Prievidza rozstrieľala Žilinu, Levice s tromi bodmi z Košíc

28. jan 2023 o 10:27

V Piatok 27. januára sa odohrali štyri zápasy 14.kola Niké Futsal Extraligy. Ovládli ich hostia, česť domácich zachraňovala Prievidza, ktorá zdolala žilinský Makroteam vysoko 13:3.

V Košiciach dominovali Levice, článok je prebraný z portálu Košice online: Vyrovnaný prvý polčas gól nepriniesol, no presný zásah hosťujúceho Richarda Bačíka z 22. minúty spustil lavínu. Zavalení pod ňou ostali domáci Košičania, ktorí boli nútení pootvoriť obranu a nestačili zachytávať kontry Tekovčanov. Góly Petra Serbina len korigovali priebežný stav na 1:2 a 2:5, definitívnu podobu výsledku dal v 39. minúte hosťujúci Viliam Rakica gólom na 2:6. Náskok zverencov trénera Richarda Bača pred piatymi Levicami je tak už iba jednobodový.

V prvom polčase sme mali nejaké šance, ale nehrali sme vôbec dobre. Nebehali sme, hrali sme s brankárom a to súperovi vyhovovalo. Dobre bránili, boli zatiahnutí a my sme sa ťažko presadzovali. Po prestávke to bolo o tom, kto strelí prvý gól a donúti to súpera otvoriť. Vedenie získali oni a potom sme to iba naháňali,“ povzdychol si najskúsenejší hráč Košíc Peter Serbin. Svojimi dvomi gólmi sa snažil vykresať nádej, no hostia dokázali zakaždým bleskovo odpovedať.

Nové Zámky nestačili v Miléniu na akadémiu Pineroly, Prievidza sa proti Žiline pomaly rozbiehala, napokon však Makroteamu nastrieľala 13 gólov. Banská Bystrica si všetky body vezie z Bratislavy z palubovky 4FSC FTVŠ-ky. Kolo dohrali v nedeľu v Lučenci, kde domáci MIMEL zdolal futsalistov Komárna 8:1.