Správy

ŽENY A - Prehra aj so Škótskom, lebo čosi tomu chýba

Peter Šurin|19. feb 2022 o 18:15
(Zdroj: SFZ, Autor: MICHAL VENGLOŠ)

SAN PEDRO DEL PINATAR (SFZ) - V druhom zápase na Pinatar Cupe narazili slovenské reprezentantky na Škótky a hoci je výsledok 0:2 lepší ako zo vstupného duelu s Belgickom, stále je to prehra bez streleného gólu.

Pozmenená zostava už aj s vyzdravenou kapitánkou Škorvánkovou mala nastavenú hernú mapu s jasným cieľom, lenže ešte sme sa ani poriadne neusadili na ihrisku a nenašli si spôsob, ako čeliť silnému vetru, ktorý v I. polčase fúkal našim hráčkam do tvárí, a už sme prehrávali. Nakopnutá vysoká lopta práve s podporou vetra našla okno v našej defenzíve a Harrisonová dostala pri prvom šprinte v zápase možnosť sólového brejku na Rezekovú. Skúsene príležitosť využila.

Rozohrali sme zo stredového kruhu, vzápätí sme loptu stratili, nasleoval ďalší „veterný“ výpad tentoraz cez ľavú stranu škótskeho útoku a mali sme šťastie, že číhajúca Thomasová nedoskočila, lebo mohlo byť v 5. minúte prakticky po zápase.

Potrebovali sme sa oklepať z nedobrého vstupu do zápasu, pomohlo, že v stredovej trojici sa uplatnili skúsenosti dvoch stovkárok, zaujímavý part však hrala aj Lemešová, ktorá si trúfla chytiť sa taktovky. Doplácali sme ale na zlé prepínanie do obrany, pri tom vznikali chyby, niekedy veľké ako výkladné skrine. Po výkope brankárky Alexanderovej silnejúci vietor posunul loptu až ďaleko na našu polovicu Emslieová mala zrazu za sebou všetkých a pred sebou len Rezekovú a našu bránku. Naľakala sa príležitosti, jej lob bol - našťastie pre nás - vysoký, ďaleký, nepresný.

Varovanie nezabralo, neuplynula polhodina a pykali sme druhý raz. Prízemný center Emslieovej z ľavej strany šiel tesne na hranicú päťky, Thomasová predstihla Rezekovú a v páde zasunula loptu do siete - 0:2. „Zavrieť“ zápas mohla hneď v 29. min Weirová, ktorá mala v našej šestnástke miesta ako na námestí, jej bomba však neprešla rukavicami našej brankárky.

Hľadali sme cestu ku Alexanderovej, Škorvánková i Hmírová nápady mali, ale do koncovky to nedotiahli a už v nadstavenom čase I. polčasu nám Harrisonová pripomenula, že vzadu je z našej strany dosť nepozornosti, že po prestávke musia byť hráčky ostražitejšie.

Po návrate zo šatní bolo zrejmé, že karty zápasu sú už rozdané. Súperky mali náskok a hrali na jeho udržanie kontrolou diania, Slovenky ešte pridali na vôli, chcení a odhodlaní, s podporou čoraz silnejšieho vetra sa snažili zdolať škótsky obranný val aj zvýšeným dôrazom v súbojoch, lenže stačilo to len na počítanie rohových kopov. Tri-štyri zahrala Vojteková z pravej strany dobre do chumáča hráčok pred škótskou bránkou, nič sa nám však neodrazilo tak, aby nám šťastie pomohlo. Škótky si počkali na možnosť rýchleho protiútok, Rezeková trikrát ukázala, že si vie zastať miesto v zostave, držala „dvojku“ na strane pasív, zlé ale bolo, že na strane aktív to bola stále nula. A tá ostala až do úplneho konca. Rohov sme kopali šesť, strely mimo troch žrdí boli dve a medzi ne ani jedna. A bez toho sa výsledky dosahovať nedajú.

V utorok čaká Slovenky na Pinatar Cupe tretí zápas, o konečné 7. miesto s Poľskom.

HLAS PO ZÁPASE
PETER KOPÚŇ (tréner Slovenska): „Už druhý zápas sa nám nedarí správne riešiť prechod do obrany. Z chýb inkasujeme góly a potom je ťažké aj udržať správny herný koncept z hľadiska ofenzívy. Tentoraz sme spravili chyby v I. polčase a dvakrát sme za to zaplatili, II. polčas si súperky skúsene postrážili náskok. My sme nevedeli vystreliť z hry, vypracovali sme si len štandardky a ako sa ukázalo, na gól či góly to bolo z našej strany málo.“