Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz
Správy

WU19 – Silná generácia chce uspieť, kouč Jelšic pripomína aj veľkú motiváciu

(Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)
Lucia Šikudová|17. okt 2021 o 13:07
(Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)

SENEC (SFZ) – Veľmi sa tešia a odhodlanie im nechýba. Reprezentácia dievčat do 19 rokov odštartuje v utorok v Portugalsku prvú fázu kvalifikácie o postup na ME. Baby sú generáciou, ktorá doplatila na koronavírovú pandémiu veľmi silno – neodohrala Elite Round na jar 2020, kam si vybojovala postup z domáceho turnaja, kde predvádzala skvelé výkony, ani kvalifikáciu v jeseni 2020, no teraz prichádza konečne šanca. Tím trénera Jozefa Jelšica čaká Španielsko, Česko a Portugalsko.

„Hráčky máme všetky pokope, oproti kvalifikácii spred dvoch rokov, ktorú sme hrali (vtedy tím WU17 – pozn. aut.) nám vypadli iba dlhodobo zranené Jedináková a Bayerová,“ začal na úvod tréner Jozef Jelšic. Už dlhšie hovorí, že ročníky 2003 a 2004 sú jedny z najsilnejších, aké sme mali. Covid však riadne okresal zápasové plány a v aktuálnej sezóne odohrali baby iba jeden duel – v septembri doma proti Bielorusku (3:1). „Každý odohratý zápas je plus pre reprezentáciu, veľká škoda, že ich nebolo viac. Verím, že nám aj tento jeden zápas pomôže a kvalifikáciu zvládneme,“ doplnil tréner.

Dievčatá aj trénerský štáb vedia, že ich nečakajú ľahké súperky. Turnaj odštartuje náš výber duelom s najväčším favoritom – Španielskom, potom nastúpia baby proti Češkám a Portugalčankám. „Všetci súperi sú nároční, sú to tímy prvej dvadsiatky rebríčka tejto vekovej kategórie. Španielky sú najväčší favorit, to je samozrejmé. Je to náročný protivník, ale zase veľká motivácia pre dievčatá si to s nimi rozdať a odohrať dobrý zápas,“ začal analýzu najbližieho duelu kouč Jelšic.

„Česko a Portugalsko radím asi na jednu úroveň, budú to pre nás rozhodujúce zápasy, kto z nás pôjde ďalej – do druhej fázy. Štvrtý zostúpi do Ligy B,“ naznačil zmenu formátu kvalifikácie skúsený kormidelník.  Kvalifikácia v kategóriách WU19 a WU17 sa hrá rovnako ako mužská Liga národov, kde najhorší v skupine klesne o ligu nižšie, naopak ten najlepší z nižšej ligy postúpi do vyššej. U dievčat sú len dve ligy – tím WU19 hrá najvyššiu A ligu.

Hostiteľom našej kvalifikačnej skupiny ja náš takpovediac obľúbený súper Portugalsko. „Verím tomu, že to tak bude aj teraz, že keď sme ich potrápili aj v sedemnástke, teraz to zopakujeme. Ale je to rovnako aj v dueli s Českom, ja pevne verím, že formu načasujeme tak, že budeme úspešní my. Chceme postúpiť,“ uzavrel Jozef Jelšic.

Program WU19
19. októbra o 17.00 (SEČ):
 Španielsko WU19 – Slovensko WU19 (Albufeira Municipal) 
22. októbra o 17.00 (SEČ): Česko WU19 – Slovensko WU19 (Estadio Algarve)
25. októbra o 17.00 (SEČ): Portugalsko WU19 – Slovensko WU19 (Estadio Algarve)

Súvisiace články