Správy

U21 – Malta - Slovensko 1:4

Adam Tučný a Samuel Kopásek (21) sa tešia zo streleného gólu na 2:0 v zápase Slovenska U21 proti Malte U21 v Paole (25.3.2024) (Zdroj: SFZ, Autor: Jakub Homoľa)
Jakub Homoľa|25. mar 2024 o 22:11

PAOLA (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov uspeli aj v druhom zápase v rámci marcovej asociačnej prestávky. Zverenci Jaroslava Kentoša zdolali v Paole domácu Maltu 4:1, keď sa do streleckej listiny zapísali Veselovský, Tučný, Sauer a Gajdoš.

Sokolíci mali výborný vstup do zápasu. Už v piatej minúte Gaži z pravej strany odcentroval, Čerepkai ešte loptu za Debonov chrbát neupratal, no následne odrazenú loptu poslal do odkrytej bránky Veslovský – 0:1. Malta po inkasovanom góle dala párkrát o sebe vedieť, no vyložené gólové šance si nevypracovala. Naopak, v 19. minúte mohla inkasovať, lenže Murgašovu prihrávku do nebezpečného priestoru dokázali Malťania odpratať na roh. V 23. minúte nebezpečne individuálne prenikli do pokutového územia Gaži a aj Šviderský, oba ich úniky však zastavili na hranici faulu brániaci maltskí hráči. V 28. minúte po priamom kope z dobrej pozície hlavičkoval Jaššo, lopta ale smerovala nad. Do konca polčasu však napokon sokolíci svoj náskok predsa len zvýšili. V 44. minúte potiahol loptu Kopásek a jeho prudkú prihrávku poslal za Debonov chrbát Tučný

Do druhého polčasu nevstúpili Slováci ideálne. Desať minút po zmene strán našiel Tuma z pravej strany pred bránou voľného Veselijho, ktorý Kukučkovi nedal šancu – 1:2. Varovný signál vzala dvadsaťjednotka vážne a po inkasovanom góle opätovne držala opraty zápasu pevne vo vlastných rukách. V 66. minúte ešte Jambor proti Debonovi neuspel, no minútu nato už Sauer umiestnil svoj volej spoza šestnástky za jeho chrbát – 1:3. V 71. minúte bol blízko k štvrtému gólu Selecký, ktorý využil pošmyknutie sa domáceho Leonardiho, no zoči-voči Debonovi mieril tesne vedľa. Gól nepadol ani v 83. minúte keď Kopásek po Seleckého centri z voleja pálil nad. Odmena za aktivitu napokon prišla až v nadstavenom čase druhého polčasu. Z priameho kopu z hranice pokutového územia uzavrel Artur Gajdoš na konečných 1:4 z pohľadu domácich. Po strelenom góle sa na ihrisku v Paole strhla ešte výmena názorov medzi hráčmi oboch tímov, ktorej výsledkom bolo po jednom vylúčení na obidvoch stranách.

HLAS PO ZÁPASE

Jaroslav Kentoš (tréner SR U21): „Som rád, že sme tento zápas zvládli po dobrom výkone. Bolo to z našej strany hlavne o ofenzíve, na druhej strane súper má špecifický herný štýl, na ktorý bolo dôležité sa veľmi dobre pripraviť. Myslím si, že chlapci zápas zvládli dobre. Viaceré princípové veci, ktoré trénujeme v ofenzíve, nám dnes fungovali. Boli však aj pasáže zápasu, v ktorých bolo viacero nepresností, ale celkovo bol prístup chalanov k zápasu v poriadku. Sme radi, že sme zápas zvládli takýmto výsledkom.“