Správy

U21 – Dejiská baráže sokolíkov proti Ukrajine sú známe

(Autor: Petra Ďuráčiová)
Branislav Sarňák|8. aug 2022 o 16:00
(Autor: Petra Ďuráčiová)

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si zmerajú sily v septembrovom barážovom dvojzápase o majstrovstvá Európy s Ukrajinou. Jediný otáznik visel nad dejiskami zápasov a odpoveď na túto tajničku už poznáme. Sokolíci privítajú súpera 23. septembra v Žiline, odveta je na programe 27. septembra v poľskom meste Bielsko-Biala.

Reprezentácia do 21 rokov odohrala v rámci kvalifikácie ME 2023 v Žiline dva zápasy. Počas marcového asociačného termínu v nej hostila Severné Írsko (2:1) a Španielsko (2:3). 

O mieste konania odvety rozhodovala ukrajinská strana. Náš súper v baráži o majstrovstvá Európy hrával domáce zápasy od vypuknutia vojenskej invázie mimo svojej krajiny. Za dejisko odvety si určil Poľsko a konkrétne mesto na juhu krajiny – Bielsko-Biala. To je od Žiliny vzdialené približne 100 kilometrov.

„Vzhľadom na to, že hráme odvetný zápas baráže proti Ukrajine v Bielsko-Biala, tak sme sa z hľadiska logistiky, organizácie, dopravy, vzdialenosti rozhodli pre Žilinu. V nej sme v marci hrali kvalifikačné zápasy proti Severnému Írsku a Španielsku. Všetko bolo po organizačnej a futbalovej stránke bezproblémové, ľudia nás prišli podporiť vo vysokom počte, napríklad na duel proti Španielom bolo na tribúnach viac ako 3000 priaznivcov. Veríme, že aj v septembri nás prídu podporiť a pomôžu nám vytvoriť si do odvety priaznivý výsledok,“ povedal pre futbalsfz.sk asistent trénera Tibor Goljan.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: