Aktuality

U19 – Pred štartom ME navštívili tím prezident a generálny sekretár SFZ

SFZ|16. jún 2022 o 16:45


Prezident SFZ Ján Kováčik navštívil repre U19 pred štartom ME.
Prezident SFZ Ján Kováčik navštívil repre U19 pred štartom ME. (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)

ŠAMORÍN (SFZ) – Reprezentácia do 19 rokov už ráta hodiny do úvodného výkopu na domácich ME U19. Dnes (štvrtok – pozn.) navštívil v X-Bionicu v Šamoríne prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a generálny sekretár Peter Palenčík.

Pred pätnástou hodinou sa v aule komplexu začali schádzať naši maldí reprezentanti. Dopoludnia mali na programe oficiálne fotografovanie pre UEFA, kde vládla výborná nálada. Popoludní už išla zábava bokom, i keď mnohým nechýbal úsmev na tvári. Prezident Kováčik sa zvítal s hráčmi i realizačným tímom. „Nie každá slovenská reprezentácia má šancu zahrať si na vrcholnom podujatí, preto si túto možnosť vážte. Budem sledovať každý váš zápas a vždy po ňom vás prídeme pozdraviť,“ povedal šéf SFZ. „Želám vám veľa úspechov, verím, že urobíte slovenskému národu radosť.“

Tímu sa prihovoril aj generálny sekretár Peter Palenčík. To, že si máte turnaj užiť, som vám už povedal, teraz vám chcem povedať už len jedno. Buďte sebavedomí a hrdí na ten znak, ktorý nosíte na hrudi,“ povedal Palenčík.

Generálny sekretár Peter Palenčík sa zvítava s hráčmi repre U19.
Generálny sekretár Peter Palenčík sa zvítava s hráčmi repre U19. (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)

Podvečer čakal sokolíkov tréning v Dunajskej Strede a zajtra je na programe nominačná tlačová konferencia trénera U19 Alberta Rusnáka, môžete ju sledovať naživo na Futbalnet TV a FB SFZ.

Na prvý zápas ME nastúpi náš tím v sobotu o 17.30 proti Francúzsku v Trnave.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: