Správy

U17 - Takéto víťazstvá sú najkrajšie

SFZ|28. okt 2023 o 18:25
Víťazná základná zostava z kvalifikačného zápasu s Maltou.
Víťazná základná zostava z kvalifikačného zápasu s Maltou. (Zdroj: SFZ, Autor: VLADIMÍR DANČÍK)

TA’QALI (SFZ) – Po druhom zápase 1. kola kvalifikácie má slovenská sedemnástka postup do fázy Elite Roundu v rukách! V náročnom dueli s domácim výberom sa sokolíci presadili gólom Trella, vzadu udržali čisté konto a so ziskom 6 bodov sú na priebežnej 2. priečke v skupine a horšie už skončiť nemôžu, čo znamená priamy postup ďalej.

Tréner Fodrek urobil v zostave len jednu zmenu (Kiš namiesto Ferencziho), nastavenie tímu ostalo rovnaké: disciplinovane a zodpovedne odohrať zápas s potrebným výsledkom. Na opačnej strane stál takticky dobre pripravený súper, bola na ňom evidentná práca talianskeho trénera Macriho, futbalová kvalita však hovorila jednozančne  pre sokolíkov. Podľa zápasových štatistík sme vyhrali v počte striel 13:3, na bránu 10:1, na rohy 8:1.

Mali sme šancu hneď v úvode stretnutia, ak by sa Bukovský presadil a šli by sme tak skoro do vedenia, hralo by sa nám ľahšie. Húževnatí Malťania potom ťažili aj z toho, že našim chlapcom chýbal v hre väčší pokoj, predsa len citlivo vnímali príležitosť už po druhom zápase dosiahnuť postupový cieľ.

Chcelo to trepzlivosť, kým domácu obranu prelomil konečne v 50. min po asistencii Valka Filip Trello. Jednogólový náskok ešte nič definitívne negarantoval, no šikovná hra našich priniesla po 90 minútach vytúžené tri body. Nie že by Malťania len sedeli v zákopoch a počítali minúty do konca, párkrát podkúrili slovenskej obrane, ale tá obstála na výbornú a ani v druhom stretnutí neinkasovala!

O konečné 1. miesto si fodrekovci zahrajú v utorok 31. októbra o 14:30 na rovnakom štadióne Ta’Qali.

HLAS PO ZÁPASE
BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): „Poznali sme matematiku, vedeli sme, čo znamená pre nás víťazstvo v tomto zápase. V I. polčase nám možno preto chýbal trochu väčší pokoj v hre, ale dianie sme mali celý čas pod kontrolou. Podmienky - teplo a umelý trávnik - boli pre oba tímy rovnaké, museli sme byť trpezliví a oplatilo sa nám to. Dali sme gól, vyhrali sme zápas, získali sme postup. Takéto víťazstvá sú najkrajšie. Zaslúžili sme si tie tri body, ukázali sme väčšiu futbalovú kvalitu. Teraz pôjdeme do tretieho zápasu pokojne a pokorne, duel so Španielskom bude vrcholom turnaja.“

Priebeh stretnutia

0'
U17 - Takéto víťazstvá sú najkrajšie | SPORTNET
Začiatok - 1. polčas
14:30
NaN'
Koniec - 1. polčas
15:15
45'
Začiatok - 2. polčas
15:30
50'
Filip Trello
U17
Gól z hry
Adam Vella
Malta U17
Faul
58'
60'
Denis Valko
U17
Striedajúci hráč: Jakub Pira
60'
Kristian Pavol Stručka
U17
Striedajúci hráč: Karol Blaško
Jerome Baldacchino
Malta U17
Striedajúci hráč: Denzil Muscat
62'
Adam Vella
Malta U17
Striedajúci hráč: Shaun Xiberras
62'
Thomas Melillo
Malta U17
Faul
67'
Luke Bugeja
Malta U17
Striedajúci hráč: Andreas Vella
68'
74'
David Bukovský
U17
Striedajúci hráč: Alexander Veľký
74'
Alex Kiš
U17
Striedajúci hráč: Alex Barilla
Nathan Zerafa
Malta U17
Striedajúci hráč: Emerson Piscopo
77'
Claude Mercieca
Malta U17
Striedajúci hráč: Nathan Joyce
77'
84'
U17
Striedajúci hráč: Martin Hlavatý
Sheldon Borg
Malta U17
Faul
90+1'